reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

12 2021

Miliony dla Grodziska na poprawę bezpieczeństwa pieszych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Miliony dla Grodziska na poprawę bezpieczeństwa pieszych - Grodzisk News


Grodzisk Mazowiecki otrzymał dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycje mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Kwota dotacji to ponad 3,7 mln zł.


W tej puli znalazło się 3,3 miliona złotych na przebudowę ulicy Akacjowej. Za kolejne 430 tysięcy gmina ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w sumie na pięciu przejściach dla pieszych w Grodzisku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Chodzi o trzy przejścia  przy ul. Montwiłła, Mokronoskich i Kłopot oraz dwa przejścia  przy ul. Montwiłła i Spokojnej.

Uroczystość podpisania umów z udziałem wicewojewody Artura Standowicza odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Benek dogaduje się z pisowacami, natomiast Władzio "Tygrys" ciągle usługuje Donaldowi.

matusz
30-12-2021 10:41

A może na głównych ulicach na których non stop odbywa się wzmożony ruch pan Burmistrz poprawi bezpieczeństwo? Mam na myśli ul. Królewską, Okulickiego, Nadarzyńską, Sienkiewicza. Niech pan się przejdzie/ przejedzie wieczorem tymi ulicami. Przejścia ciemne, niewidoczne. Wystarczyłoby konserwować na bieżąco/ malować oznakowanie poziome, ustawić odblaskowe (!) znaki drogowe przy krawędzi jezdni, a nie małe, najniższej kat. widoczności i do dodatkowo gdzieś w krzakach obok. To chyba nie są jakieś wysokie koszty jak na tak bogatą gminę! No już nie wymagam doświetlenia przy przejściach bo zaraz Burmistrz odpowie że to jakieś moje fanaberie.
I jeszcze jedno: zdejmijcie ten szklany płotek w ul. Sienkiewicza przed Galerią Grodova. Jest on tak ustawiony i brudny że jadąc samochodem osobowym ogranicza on widoczność na przejściu dla pieszych przy Galerii. Zastąpcie te szyby po prostu estetycznymi linkami lub łańcuszkiem.

z11
30-12-2021 16:50

na królewskiej budują pseudogalerie i zapycha się ta ulica oraz napływająca ludność do segmentów i bloków, które deweloperzy z prędkością światła budują! Miasto jest już przeludnione ale dobrze się zarabia na budownictwie. Ciasno, z jednego końca tak małego miasta na drugi jedzie się jak w korkach po Warszawie. Jeszcze niech burmistrz piechotą przejdzie się koło Mediateki, niech pochodzi ram wkółko od 15 do 19 i zobaczy jak tam się stoi. Tylko po co tężnia w tak zasmrodzonym miejscu?

Patrycja
30-12-2021 18:46

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.