reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

06

04 2021

Milion złotych dotacji dla Żabiej Woli


Grodzisk News


foto: PixabayMilion złotych dotacji dla Żabiej Woli - Grodzisk News


Żabia Wola to po Baranowie kolejna gmina, która otrzyma dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


reklama Grodzisk mazowiecki

Jak czytamy na stronie rządowej, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Pieniądze z tego programu mogą zostać przeznaczone na takie inwestycje jak m.in. budowa żłobków, przedszkoli czy dróg. Ostatnio informowaliśmy o dotacji z tego Funduszu dla gminy Baranów – tutaj. Wsparcie finansowe trafi też do gminy Żabia Wola.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Otrzyma ona 1 mln zł na zadanie dotyczące gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Jeżeli chodzi o gospodarkę wodociągową to będzie wykonanie reduktora ciśnienia między SUW (stacja uzdatniania wody) Żelechów a SUW Musuły. Natomiast w ramach gospodarki kanalizacyjnej będzie to budowa sieci kanalizacyjnej w Osowcu z podłączeniem się do sieci kanalizacyjnej gminy Grodzisk Mazowiecki oraz rozbudowa oczyszczalni ścieków.

– Potrzeby są ogromne, kwota pomocy rządowej będzie stanowiła znaczący wkład w powyższe inwestycje Naszej Gminy. Dziękuję – napisał Piotr Rybka, wójt gminy Żabia Wola na oficjalnym profilu na Facebooku.

Szacowany koszt inwestycji to 2 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.