TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

07 2022

Milion na rewitalizację milanowskiego Teatru Letniego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Piotr Remiszewski/WizualizacjaMilion na rewitalizację milanowskiego Teatru Letniego - Grodzisk News


Milanówek dostanie dotację w kwocie miliona złotych na odnowę oblicza zabytkowego, ponadstuletniego Teatru Letniego. Obiekt jest w bardzo złej kondycji, więc w praktyce powstanie niemal od nowa, pod okiem konserwatora zabytków.


Mowa o budynku wybudowanym w 1908 roku z przeznaczeniem dla tzw. Towarzystwa Letniczego i służącego do spotkań i integracji mieszkańców, zajęć kulturalnych oraz oświatowych, przedstawień teatralnych. Ponadstuletnia egzystencja obiektu sprawiła jednak, że dziś jest w bardzo złym stanie technicznym: liczne spękania ścian, ugięcia konstrukcji dachu, osłabiona konstrukcja kratownicy i o ogólne wyeksploatowanie skłania Milanówek do rozbiórki obiektu. Pierwotnie konserwator zabytków nie wyraził zgody na wyburzenie, dlatego miasto odwołało się od decyzji do ministerstwa. Resort zaś nakazał ponownie zbadać sprawę konserwatorowi.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeszcze za czasów gabinetu poprzedniej burmistrz – Wiesławy Kwiatkowskiej. Uzyskano zgodę na likwidację obiektu. W kolejnej kadencji zlecono jednak nową ekspertyzę, w myśl której obiekt można i należy uratować.

Podpisuje się pod tym obecny burmistrz Piotr Remiszewski, który poinformował na swoim Facebooku o otrzymaniu dofinansowania w wysokości miliona złotych, za którą miasto będzie mogło wykonać rewitalizację budynku, a patrząc po wizualizacjach, to nieomal stworzyć go od nowa pod okiem konserwatora zabytków.

Gmina Milanówek pozyskała kolejne środki zewnętrzne, a wraz z nimi realną szansę na rozwój infrastruktury kulturalnej w naszym mieście. Projekt pn. „Prace remontowe i konserwatorskie budynku dawnego "Teatru letniego" otrzymał dofinansowanie w wysokości 999 858,89 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. To znacząca kwota, dzięki której przeprowadzenie inwestycji jest realne. Oczywiście decyzja o jej realizacji leży gestii radnych. Czy opowiedzą się za przywróceniem mieszkańcom tego wyjątkowego miejsca, którego historia sięga 1909 roku – napisał na Facebooku burmistrz Remiszewski.

Sprawie będziemy się zatem przyglądać.

Milion na rewitalizację milanowskiego Teatru Letniego - Grodzisk News
Milion na rewitalizację milanowskiego Teatru Letniego - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Pan burmistrz zazwyczaj zamieszcza piękne wizualnie posty. Z których niestety potem niewiele wynika...

Ta kwota dotacji jest niewielka jak na taki budynek i to pod okiem konserwatora. Za tyle buduje się dziś przeciętny dom jednorodzinny z wykończeniem. Tu pewnie potrzeba bardziej pięć milionów niż jeden.

Zzxx
28-07-2022 16:50

A na Jaktorowski dworzec jest ponad 3 mln i robota zapewne łatwiejsza.

anty
29-07-2022 07:34
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.