25 07 2016

Milanowski system powiadamiania SMS ruszy jesienią?

25.07.2016, godz.: 17:04
Milanowski system powiadamiania SMS ruszy jesienią?
fot. Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że wczesną jesienią może ruszyć nowy dedykowany dla Milanówka SMS-owy system powiadamiania mieszkańców. – Mamy pieniądze na wdrożenie tego projektu, ale musimy przebrnąć przez tryby administracyjne. Tak czy inaczej prawdopodobnie jesienią tego roku system będzie już funkcjonował – zapowiadają włodarze.

SMS-owa informacja o awariach prądu, braku wody w kranach, zmianie terminu odbioru śmieci i innych bieżących wydarzeniach ważnych z punktu widzenia mieszkańców to mechanizm, który stosuje wiele samorządów w całym kraju. Do tej pory większość korzystała z platformy Samorządowego Informatora SMS, ale dawał on ograniczone możliwości rozsyłania powiadomień, m.in. dlatego, że definiował tylko trzy grupy tematyczne. Kolejne gminy decydują się więc na stworzenie własnych systemów.

Jak do tej pory dedykowane aplikacje powiadamiania mieszkańców. uruchomiły Baranów, Żabia Wola oraz Podkowa Leśna. Teraz do wdrożenia takowego szykuje się Milanówek. Gdy ostatnio o tych planach informowaliśmy, urzędnicy nie umieli określić choćby przypuszczalnego terminu wprowadzenia systemu. Dziś wiadomo już sporo więcej.

– Jesteśmy gotowi do wprowadzenia systemu, musimy jednak wyłonić firmę, która zajmie się szczegółami technicznymi, a procedury przetargowe muszą potrwać. Myślę, że być może zaczniemy wdrażać nowe narzędzie jeszcze we wrześniu, tak by na jesieni funkcjonowało już w pełni – zapowiada Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Milanowski system powiadamiania SMS ruszy jesienią?”

  1. Jack pisze:

    Ciekawe czy będzie działał tak dobrze jak obecna władza (czyli nienajlepiej)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.