18 07 2016

Milanowska rada seniorów zaczęła działać

18.07.2016, godz.: 20:24
Milanowska rada seniorów zaczęła działać
Fot. milanowek.pl

W Milanówku już oficjalnie ukonstytuowała się pierwsza w historii miasta ogrodu rada seniorów. Na inauguracyjnym posiedzeniu wyłoniono prezydium tego siedmioosobowego gremium.

Tworzenie rady seniorów Milanówek rozpoczął już w ubiegłym roku. W założeniu ma ona pełnić funkcje doradczą, inicjatywną i konsultacyjną – podobnie jak chociażby jej grodziski odpowiednik. Oznacza to, iż rada będzie miała wpływ m.in. na kształt uchwał podejmowanych przez radę miejską, które w jakikolwiek sposób wiążą się z osobami starszymi.

Nowo powołana rada sama będzie przynajmniej raz na kwartał zwoływać posiedzenia, podczas których podejmie tematy ważne z punktu widzenia lokalnych seniorów. Będzie miała także za zadanie wypracować różne propozycje dla burmistrza lub rady miejskiej, które mogą poprawić warunki funkcjonowania starszych mieszkańców w społeczeństwie. W tym roku zaś magistrat szykował się do ogłoszenia naboru na członków nowego organu. I wreszcie – po dość długich przygotowaniach – ów nabór przeprowadził. Radnymi zostali: Michał Inkielman, Anna Janowska, Maria Kamińska, Ewa Kubacka, Longina Majewska-Nadolna, Elżbieta Olczak, Jan Orgelbrand i Małgorzata Strzałkowska, ale druga z wymienionych zrezygnowała z tej funkcji i ostatecznie rada będzie liczyć siedmioro, a nie ośmioro członków.

Na inauguracyjnych obradach w miniony czwartek rajcy seniorzy wyłonili przewodniczącą oraz wiceprzewodniczących swego gremium. Tym samym szefową rady seniorów została Małgorzata Strzałkowska, a jej zastępcami – Michał Inkielman i Jan Orgelbrand, z kolei funkcję sekretarza powierzono Ewie Kubackiej.

Jeszcze w wakacje ma się odbyć kolejne już stricte merytoryczne posiedzenie.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.