03 07 2020

Milanowska komunikacja po nowemu. W planach własny tabor [FOTO]

03.07.2020, godz.: 11:26
Milanowska komunikacja po nowemu. W planach własny tabor [FOTO]
fot. Facebook/Burmistrz Piotr Rremiszewski

Od niedawna milanowską komunikację autobusową obsługuje nowy operator wraz z nowym taborem. Burmistrz Milanówka mówi o głosach zadowolenia ze strony mieszkańców i zapowiada stworzenie samowystarczalnego miejskiego taboru komunikacji autobusowej.

Milanówek kosztem ponad 120 tys. zł powierzył zadanie przewozów pasażerskich firmie Markpol z Mielca. Obejmuje jedynie dwie linie autobusowe: A (35 km) i B (14 km). Autobusy mają kursować na tych samych trasach, ale w dokumentacji zawarto możliwość ich zmiany.

Tymczasem burmistrz Piotr Remiszewski napisał na swoim Facebooku, iż docierają do niego głosy mieszkańców zadowolonych z nowych autobusów. Włodarz snuje plany o uniezależnieniu miasta od zewnętrznych przewoźników.

– To zmiana jakościowa – estetyka i funkcjonalność pojazdów, podniosły znacznie poprzeczkę świadczonych dla mieszkańców usług.Docelowo moim planem jest całkowite przejęcie przez miasto świadczenia dla Państwa usług transportowych, poprzez własny tabor, a tym samym radykalne zwiększenie siatki kursów w taki sposób, aby każdy z Państwa mógł bez problemu dopasować godziny odjazdu do własnych życiowych planów – czytamy we wpisie burmistrza.

– Własny transport to elastyczność godzin odjazdu, możliwość szybkiego reagowania na zmiany rozkładu jazdy PKP i WKD, ułożenie grafika odjazdów w taki sposób, aby ułatwić Państwu korzystanie z transportu miejskiego. To natomiast da możliwość ograniczenia ruchu pojazdów prywatnych. Dla miasta istotnym aspektem jest również fakt oszczędności, które będą efektem realizacji transportu miejskiego własnymi siłami. Jak widać, takie rozwiązanie ma wyłącznie plusy. Przed nami ostatni krok, zakup autobusów – dodał włodarz.

Zamieścił też kilka zdjęć…

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.