19 12 2016

Milanówek z budżetem na przyszły rok. 11 milionów na inwestycje

19.12.2016, godz.: 13:37
Milanówek z budżetem na przyszły rok. 11 milionów na inwestycje
fot. GrodziskNews

W miniony piątek (16 grudnia) milanowski samorząd przyjął uchwałę budżetową i zatwierdził tym samym plan przychodów i wydatków w gminie w 2017 roku. W budżecie ponad 11 milionów złotych przeznaczono na inwestycje.

Przyjrzyjmy się konkretnie liczbom ujętym w uchwale budżetowej. Dochody zostały ustalone na poziomie niespełna 78 mln zł, zaś wydatki w 2017 roku wynieść mają nieco ponad 79 milionów. Kwoty te składają się jednocześnie na deficyt budżetowy wynoszący niespełna 1,1 ,miliona zł. Ów budżetowy niedobór Milanówek pokryje jednak z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży papierów wartościowych. Planowany przychód z tego tytułu wyniesie sześć milionów złotych.

Z punktu widzenia mieszkańców najistotniejsze wydają się informacje o inwestycjach wpisanych do planu finansów miasta ogrodu w nadchodzącym roku. Przyjrzeliśmy się tym danym. Wyraźnie widać, że lwią część środków na wydatki inwestycyjne przeznaczono na zadania drogowe. Tego rodzaju inwestycje pochłoną bowiem ponad 4,7 miliona złotych z 11-milionowego budżetu inwestycyjnego. Najwięcej kosztować będą przebudowa ulicy Krasińskiego na odcinku: Kościuszki – Parkowa –Wojska Polskiego (1,5 mln zł); przebudowa ul. Północnej (1,1 mln zł); Fiderkiewicza (750 tys. zł) oraz Uroczej (450 tys. zł). Także 450 tysięcy przeznaczono na budowę ul. Jesionowej.

W budżecie zapisano także środki na kontynuację modernizacji ulic Pięknej, Kochanowskiego, Granicznej oraz na rozbudowę parkingu przy ul. Piasta. Zaplanowano także przebudowę ul. Warszawskiej pod kątem organizacji tam ścieżki rowerowej w ramach całej sieci.

Blisko milion kosztować ma termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w całym Milanówku. Kolejne 350 tysięcy ujęto w planie finansów miasta na przystosowanie lokali do celów mieszkalnych. Kolejne półtora miliona samorządowcy zapisali na trzeci etap budowy centrum spotu w Grudowie; 50 tysięcy kosztować ma organizacja centrum rekreacyjnego na terenie dotychczasowego basenu,

300 tys. zł w budżecie uwzględniono także na budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów. Pełną listę inwestycję ujętych w budżecie można sprawdzić tutaj.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.