reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

12

01 2021

Milanówek z budżetem na 2021. Nie obyło się bez zmian


Grodzisk News


foto: PixabayMilanówek z budżetem na 2021. Nie obyło się bez zmian - Grodzisk News


Po perturbacjach i zmianach Milanówek uchwalił budżet na 2021 rok. Spójrzmy zatem na finalne liczby, w tym te dotyczące inwestycji.


Choć sesję budżetową rozpoczęto jeszcze przed świętami, to obrady przerwano ze względu na dużą liczbę uwag do projektu uchwały budżetowej. Wznowiono je 30 grudnia i choć również nie obyło się bez dyskusji, to ostatecznie plan finansowy dla miast ogrodu został przyjęty.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dochody Milanówka ustalono na poziomie blisko 102,4 mln zł, podczas gdy wydatki wyniosą ponad 112,9 mln, co z kolei przekłada się na deficyt w kwocie przeszło 10,5 mln zł. Ów niedobór zostanie pokryty z wolnych środków w kasie miasta, a także pieniędzmi z emisji obligacji. Ostatecznie w budżecie zapisano sumę blisko 19,5 mln zł na różnego rodzaju inwestycje. Spójrzmy, co magistrat ma w planach pod tym względem.

Dwa miliony złotych pójdą na przebudowę targowiska miejskiego; prawie półtora Milanówek przeznaczy na budowę nowej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Na budowę parkingów „Parkuj i jedź” przeznaczono 2,7 mln zł, zaś budowa rond pochłonie w przyszłym roku ponad 143 tys. zł. W porównaniu do projektu budżetu w ostatecznej jego wersji nie znajdujemy 3,4 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2, jest natomiast 150 tysięcy na przebudowę budynku. Znacznie mniejsze niż w projekcie liczby widnieją w budżecie na modernizacje i termomodernizacje innych placówek oświatowych. Chciano w ten sposób prawdopodobnie zmniejszyć deficyt budżetowy z prognozowanych ponad 29 mln zł – zostało 10,5.

W większych inwestycji trzeba wymienić 800 tysięcy na przebudowę ul. Krakowskiej. Łącznie prawie 700 tysięcy mają kosztować modernizacje ul. Uroczej oraz Leśny Ślad.

Sporą część wydatków inwestycyjnych zaabsorbują za to prace remontowe w zabytkowej willi Waleria – w 2021 roku prawie 3,5 mln. zł.


reklama Grodzisk mazowiecki💬︎   dodaj komentarz

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.