reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

12 2021

Milanówek: We wtorek nikt nie podpisał porozumienia ws. targowiska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Piotr RemiszewskiMilanówek: We wtorek nikt nie podpisał porozumienia ws. targowiska - Grodzisk News


Wczoraj (28 grudnia) w milanowskim urzędzie miało odbyć się podpisanie porozumienia z kupcami w sprawie handlu na targowisku zastępczym do czasu budowy nowego obiektu w stałej lokalizacji. Magistrat poinformował jednak, że żaden z kupców się nie pojawił.


– 23 grudnia Urząd Miasta Milanówka przekazał projekt porozumienia określającego warunki funkcjonowania targowiska miejskiego w czasie jego przebudowy. Na 28 grudnia zaplanowany został dyżur w trakcie którego milanowscy kupcy mieli możliwość podpisać przedstawiony im projekt oraz zgłosić do niego uwagi bądź zawnioskować o wyznaczenie innego terminu. Informujemy, że niestety nikt z tej możliwości nie skorzystał – podał magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nie oznacza to, że kupcy nie podpiszą porozumienia, gdyż każdy może to uczynić indywidualnie. Sprawie będziemy się dalej przyglądać.

Wracając do nowego targowiska, inwestycję zrealizuje kosztem 1,94 mln zł konsorcjum firm: Milanowskie Przedsiębiorstwo ZWiK oraz Usługi Ogólnobudowlane Jerzy Cichocki z Warszawy. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w formacie „zaprojektuj i wybuduj”. Daty zawarte w dokumentach wskazują, iż prace powinny wystartować w pierwszej połowie czerwca. A nowe targowisko powinno być gotowe do końca tego roku.

Pojawią się trzy nowe wiaty handlowe jako zadaszenie dotychczasowych stoisk. Na całym terenie targowiska wymieniona zostanie nawierzchnia na kostkę brukową. Cały obiekt zostanie ogrodzony i „uzbrojony” w kanalizację deszczową.

Jednym z nowych rozwiązań ma być instalacja paneli fotowoltaicznych na dachach wiat. Całość oświetlona będzie stylowymi lampami typu LED. Nie zabraknie również utrzymanych w jednorodnej stylistyce elementów małej architektury: ławek, koszów na śmieci, stojaków rowerowych.

Wszystkiego dopełnią zaś nasadzenia zieleni, w tym drzew i trawników


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Niech kupcy siedzą w tym syfie pamiętającym czasy Gierka.Wszystkie gminy dookoła Milanówka mają wyremontowane targowiska tylko tutaj pseudo "śmietanka towarzyska" woli w szambie się taplać.

Ruda
29-12-2021 17:01

Chyba koszy na śmieci, a nie cyt. ...,, koszów,, Panie Fabisiewicz.

Romy
29-12-2021 18:15

Szanowny Panie Romy, obie formy są poprawne i notowane obocznie przez Wielki słownik ortograficzny PWN -> https://sjp.pwn.pl

Adam Fabisiewicz
30-12-2021 13:08
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.