
W najlepsze trwa kompleksowa rozbudowa ulic w Milanówku ważnych z komunikacyjnego punktu widzenia Sportowej, Grodeckiego, Spacerowej i Leśny Ślad. Prawdopodobne jest również, że w ciągu kilku tygodni ruszy również budowa odwodnienia w kolejnej ważnej ulicy – Mickiewicza. Jeszcze przez dwa dni firmy mogą składać oferty w stosownym przetargu.
Modernizacja ulic: Spacerowej (od ul. Mickiewicza do ul. Krasińskiego), Grodeckiego (od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do skrzyżowania z ul. Podgórną) oraz Leśny Ślad (od Krasińskiego do Podgórnej) jest jedną inwestycją realizowaną w systemie „projektuj i buduj” przez firmę ROBOKOP. Koszt to niecałe 7 mln zł.
Z kolei przebudowa ul. Sportowej to część zadania obejmującego również modernizację ulic Warszawskiej od ul. Smoleńskiego do ul. Piłsudskiego oraz Mickiewicza od ul. Wojska Polskiego do ul. Kościuszki. Tutaj koszt zamknie się w kwocie 2,86 mln zł.
Zanim jednak ruszy budowa ul. Mickiewicza, najpierw miasto ogród chce tam zbudować pełną infrastrukturą odprowadzającą wodę z nawierzchni. Zadanie zostanie zrealizowane na podstawie przygotowanego wcześniej projektu. A wykonawca wybrany w przetargu będzie musiał również zadbać o projekt tymczasowej organizacji ruchu oraz sporządzić pełną dokumentację geodezyjną z wykonanych prac.
Czas na budowę odwodnienia to trzy miesiące od dnia zawarcia umowy. A potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert w przetargu do 7 lutego.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Na Mickiewicza było robione odwodnienie za kadencji Burmistrz Kwiatkowskiej to teraz następne budować się będzie
pilot
06-02-2025 17:29
O jakim odwodnieniu mowa , udrożnienie.
Użytkownik
09-02-2025 23:58
Zabytkowy Dworek Skarbków przy ulicy Okulickiego 8 to jeden z ważniejszych historycznie obiektów w Grodzisku. Wkrótce teren wokół tego XVIII-wiecznego obiektu przejdzie prawdziwą metamorfozę, łącząc historię z nowoczesnymi potrzebami mieszkańców. Inwestycja obejmuje obszar o powierzchni 0,4 ha i ma na celu nie tylko poprawę estetyki, ale przede wszystkim ochronę dziedzictwa kulturowego.
To będzie jedno z ważniejszych wydarzeń literackich tego sezonu w Grodzisku. Już wkrótce w Mediatece zagości Szczepan Twardoch – autor bestsellerowych powieści i jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich pisarzy. To okazja, by posłuchać twórcy „Króla” na żywo.
Od poniedziałku (19 stycznia) na Mazowszu rozpoczną się ferie zimowe. Z tej okazji jak co roku Warszawska Kolej Dojazdowa wdroży ofertę. „Przejazdów rodzinnych” na całe dwa tygodnie.
Prestiżowe pismo Perspektywy opublikowało doroczne rankingi polskich liceów i techników. W zestawieniu na 2026 rok najlepiej w naszym regionie wypadło – podobnie jak w ubiegłych rankingach Społeczne LO nr 5 STO w Milanówku.
Jak co weekend prezentujemy filmowy rozkład jazdy w grodziskich kinach, a ciekawych propozycji, w tym premier, nie brakuje.
Chwile grozy przeżyła kobieta kierująca renault, która wjechała na przejazd, gdy znajdował się na nim pociąg Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dramaturgi całej sytuacji dodaje fakt, że kobieta podróżowała autem wraz z dzieckiem.
Mediateka w Grodzisku ponownie wypełni się mocnym brzmieniem. Już dziś jedenasta edycja Rockowiska. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez, łącząc pasję do muzyki z chęcią niesienia pomocy.
Do tragicznego zdarzenia doszło około godz. 9.30 w rejonie stacji PKP w Grodzisku Mazowieckim. W wyniku potrącenia przez pociąg dalekobieżny na miejscu zginął mężczyzna. Trwają czynności policyjne pod nadzorem prokuratora.
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.