08 04 2016

Milanówek szykuje się do Otwartych Ogrodów. Czeka na propozycje

08.04.2016, godz.: 11:34
Milanówek szykuje się do Otwartych Ogrodów. Czeka na propozycje
fot. GrodziskNews

Wzorem Podkowy Leśnej, także Milanówek szykuje się do organizacji kolejnej odsłony Festiwalu Otwarte Ogrody. Rozpoczął właśnie nabór propozycji imprez i innych elementów, które mogłyby znaleźć się w festiwalowym programie.  

Festiwal odbywa się cyklicznie od 2005 roku, a jego pomysłodawcami są Magdalena Prosińska i Łukasz Willmann. W Podkowie za jego organizację odpowiada miejscowe Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, które dba o to, aby oprawa oraz program imprezy stały na wysokim poziomie. Tegoroczna odsłona Otwartych Ogrodów będzie tym bardziej wyjątkowa, że ma nawiązywać do jubileuszu 90-lecia powstania miasta-ogrodu. Miejsca, z którym związanych było i jest wiele postaci ze świata kultury i sztuki.

– Otwarte Ogrody to autorski projekt, u którego podstaw leżały przemyślane koncepcje i
założenia. Zarówno autorzy, jak również współinicjatorzy Festiwalu Otwarte Ogrody w
poszczególnych miastach i dzielnicach, kierowali się określoną metodyką i szeregiem zasad
takich jak format i styl projektu, zasady organizacyjne i uczestnictwa w projekcie, wspólna
identyfikacja wizualna projektu, promowane wartości kulturowe, społeczne, estetyczne i
moralne, które muszą być przestrzegane przez osoby, które dzisiaj i w przyszłości chcą
organizować Festiwal – podkreślają organizatorzy tej wieloletniej już inicjatywy.

Tematem przewodnim festiwalu w Milanówku, zaplanowanego w dniach 10–12 czerwca, będzie połączenie żywiołów, a cała impreza odbędzie się pod hasłem „Woda–Ziemia–Powietrze”. A miasto ogród rozpoczęło właśnie nabór propozycji od osób i instytucji mających ciekawe pomysły co do wydarzeń, które mogą stać się częścią festiwalu.

– Zachęcamy wszystkich Państwa do otwarcia swoich pięknych ogrodów i włączenia się w formie plastycznej, muzycznej, kulturowej, historycznej lub innej do współtworzenia tego pięknego festiwalu – zaprasza milanowski magistrat. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne są tutaj.

Aplikacje można składać do 16 maja. Więcej informacji pod numerem tel.  22 758 32 34 lub adresem mailowym: sekretariat@mckmilanowek.pl.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.