27 03 2020

Milanówek rozpoczął dystrybucję maseczek. Miasto dostarczy też płyn dezynfekujący

27.03.2020, godz.: 11:07
Milanówek rozpoczął dystrybucję maseczek. Miasto dostarczy też płyn dezynfekujący
Fot. Pixabay

Wczoraj Milanówek rozpoczął dystrybucję maseczek ochronnych dla mieszkańców miasta ogrodu. Burmistrz zapowiada, że milanowianie otrzymają również płyn dezynfekujący.

Milanówek rozpoczął dystrybucję maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców. Maseczki te pakowane są pojedynczo, a ich ilość, jaka ma trafić do danego gospodarstwa domowego będzie określana na podstawie deklaracji śmieciowych. Do każdej skrzynki pocztowej, oprócz maseczki trafi również informacja jak z niej korzystać oraz informator o koronawirusie. Dystrybucja powinna zakończyć się w połowie przyszłego tygodnia, ale termin ten zależy od dostawy maseczek oraz warunków atmosferycznych. Urzędnicy proszą mieszkańców, aby o tym fakcie poinformowali innych, którzy nie mają dostępu do internetu.

Jednak na rozdawaniu maseczek Milanówek nie kończy. Dziś burmistrz Piotr Remiszewski na swoim oficjalnym profilu na Facebooku poinformował, że miasto ogród dostarczy do mieszkańców również płyn dezynfekujący. – Kolejnymi działaniami ochronnymi jakie podjęliśmy w trosce o zdrowie mieszkańców jest zakup płynu dezynfekującego. Będzie on rozlany do buteleczek o pojemności 50ml i dostarczony do wszystkich mieszkańców. Obecnie czekamy na dostarczenie płynu przez producenta (firmę ORLEN) – poinformował włodarz.

W jaki sposób płyn trafi do mieszkańców? O tym miasto poinformuje w przyszłym tygodniu.

Dodaj Komentarz

4 odpowiedzi na “Milanówek rozpoczął dystrybucję maseczek. Miasto dostarczy też płyn dezynfekujący”

 1. Hejter pisze:

  50ml? To na raz chyba starczy, bez sensu ten zakup. Maseczki ok, bardzo dobry pomysl

 2. Zuza pisze:

  Szkoda, ze brak informacji, ze maseczki tylko dla seniorow. Osoby schorowane, ale mlodsze maseczek nie dostana. Z artykulu mozna wywnioskowac, ze maseczki sa dla wszystkich mieszkancow. Co nie je prawda. Celowa manipulacja?
  W gminie Jaktorow wszyscy mieszkancy, bez wzgledu na wiek, otrzymaja maseczki.

 3. Aka pisze:

  W pierwszej kolejności seniorzy. Masek już jest 11000 (3000+8000), a na początku przyszłego tygodnia mają dojść kolejne. Chyba wszystkiego Pani nie doczytała.

 4. Zuza pisze:

  Gdy pisalam post, po konsultacji z pracownikiem UM taka byla sytuacja. Zmienila sie na szczescie i potwierdzam: wszyscy ci mieszkancy otrzymaja maseczki, ktorzy sa umieszczeni w deklaracji gospodarowania odpadami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata