reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

11 2022

Milanówek przebuduje kilkanaście ulic w mieście. Jest przetarg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayMilanówek przebuduje kilkanaście ulic w mieście. Jest przetarg - Grodzisk News


Milanówek szykuje się do kompleksowe modernizacji kilkunastu ulic w mieście. Inwestycje miałyby zostać zrealizowane w formie „zaprojektuj i wybuduj”, a urząd przed tygodniem ogłosił przetarg na to zadanie.


Oczekiwanie na oferentów jeszcze trwa, do magistratu napływają pytania dotyczące specyfikacji i warunków zamówienia. My także postanowiliśmy zajrzeć w dokumentację, by sprawdzić, o które ulice chodzi, a jest ich kilkanaście.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie wykonać dokumentację projektową, a następnie samą przebudowę ulic stanowiących drogi publiczne: ul. Parkowej, ul. Spacerowej, ul. Kraszewskiego, ul. Górnoleśnej, ul. Brwinowskiej – odcinek od ul. Kazimierzowskiej do ul. Nadarzyńskiej, ul. Grodeckiego, ul. Żwirki, ul. Wigury, ul. Leśny Ślad – odcinek od ul. Krasińskiego do ul. Podgórnej, ul. Piaski, ul. Niecałej, ul. Falęckiej, ul. Dzierżanowskiego, ul. Szczepkowskiego, ul. Kasprowicza, ul. św. Urszuli Ledóchowskiej i ul. Gombrowicza w Milanówku.

Dla miasta ogrodu będzie to przedsięwzięcie drogowe bardzo dużej skali, bowiem wartość całości szacowana według kosztorysu wynieść miałaby niebagatelne 16,95 mln. Zobaczymy, jak tę kwotę zweryfikują wysokości ofert złożonych przez firmy w przetargu, ale trzeba powiedzieć że zadanie jest naprawdę rozległe.

Przebudowa niemal każdej z owych kilkunastu ulic zakłada nie tylko wykonanie nowej, nawierzchni, lecz także odwodnienia. Czas realizacji to rok od dnia podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jak to w milanowku jak pomysł butmistrza to to radni zablokują i para w gwizdek.
Chyba że kolejny market to wtedy przejdzie

Gościu
11-11-2022 16:03

Brawo! Tak powinien właśnie działać samorząd i takimi rzeczami się zajmować. A nie jak w grodzisku budować tężnie, hale widowiskowe, ratusz, a ludzie stoją w korkach, czy generalnie skupiać się na deweloperach, kolesiostwie i propagandzie sukcesu. I coraz bardziej zadłużają gminę. Wniosek z tego jeden - w grodzisku czas na gruntowne zmiany. Od 30 lat rządzi jedno ugrupowanie (Ziemia Grodziska)

Zazdrośni mieszkańcy grodziska
11-11-2022 16:55

Kiedy zrobią odwodnienie Warszawskiej przy stacji PKP?

Mieszkaniec z mokrymi butami
11-11-2022 17:07

pokaż wszystkie komentarze (16)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.