23 09 2020

Milanówek pozbędzie się kolejnych ton azbestu

23.09.2020, godz.: 17:02
Milanówek pozbędzie się kolejnych ton azbestu
fot. Pixabay

Mimo że azbest jest materiałem niebezpiecznym dla zdrowia, a nawet życia, to wciąż znajduje się na dachach wielu domów w naszym regionie. Milanowski magistrat podpisał z województwem umowę na dofinansowanie usuwania azbestu.

Tym samym z miasta ogrodu już wkrótce znikną kolejne tony odpadów azbestowych. Pieniądze na ten cel pochodzą częściowo z budżetu miasta, część ma zaś trafić do Milanówka z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje demontaż i/lub odbiór wyrobów zawierających azbest z nieruchomości zlokalizowanych na terenie miasta Milanówka, których właściciele zgłosili chęć uczestnictwa w programie.

Szczegółowych informacji udziela Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią, tel. (22) 758-30-61 wew. 221 w poniedziałek w godzinach 8.00–19.00, wtorek–czwartek 8.00–16.00, a w piątek 8.00–15.00.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.