30 09 2020

Milanówek jak Grodzisk – sfinansuje szczepionki na grypę. od kiedy?

30.09.2020, godz.: 19:14
Milanówek jak Grodzisk – sfinansuje szczepionki na grypę. od kiedy?
fot. Pixabay

Wiemy już, że Grodzisk przeprowadzi akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców w wieku 65+. Tak samo chce uczynić Milanówek. Są jednak pewne „ale”…

Przypomnijmy. W Grodzisku bezpłatnym szczepieniom będą mogli poddać się grodziszczanie, którzy urodzili się nie później niż 31 grudnia 1955 roku. Gmina szacuje, że uprawnionych do tego będzie około 2,6 tys. osób. A szczepienia mają zostać wykonane do końca bieżącego roku. Zamówienie zostało podzielone na 8 części. Co oznacza, że uczestnicy konkursu mogą składać oferty cząstkowe, na poszczególne segmenty szczepień, a nie na całe zadanie.

Problem w tym, że szczepionek brakuje w hurtowniach. Z taką rzczywistością zderzyli się w Milanówku.

– W związku z dużym zainteresowaniem programem „Profilaktycznych szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców Milanówka w wieku 65 lat i starszych w 2020 roku” uprzejmie informujemy, że Przychodnia Biovena będzie realizowała zadanie od momentu pojawienia się szczepionki w hurtowniach farmaceutycznych. Początkowy termin dostawy szczepionek planowany był na początek września. Aktualnie jest systematycznie przesuwany o kolejny tydzień. Poinformujemy Państwa jak tylko szczepionki zostaną dostarczone do przychodni! – poinformował na Facebooku milanowski magistrat.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Milanówek jak Grodzisk – sfinansuje szczepionki na grypę. od kiedy?”

  1. gosc pisze:

    Dlaczego ukrywana jest informacja – nie jedyna w tej gminie…:) – o coraz gorszej sytuacji zwiazanej z zakazeniami w szkole podstawowej nr 5 w Grodzisku. Placowka pracuje juz prawie cala w trybie zdalnym, a nie hybrydowym jak bylo na poczatku tygodnia. Za duzo w niej pracuje radnych, ich rodzin, znajomych etc powiazanych z lokalna wladza samorzadowa…? Dlaczego grodziski sanepid publikuje raporty o zakazeniach juz tylko raz na tydzien, a nie codziennie, jak liczba zakazen w kraju byla 5-krotnie mniejsza niz obecnie….? Nic nie da ta tania propaganda i sztuczki. . Wiadomo, ze Grodzisk jest naj i jego wladze i radni tez, ale i tak wyladuje za kilka dni w strefie powiatow z obostrzeniami (zoltej lub czerwonej).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.