21 02 2020

Milanówek bez foliówek i dzień bez folii na Zachodnim Mazowszu. Przyłączysz się do akcji?

21.02.2020, godz.: 10:03
Milanówek bez foliówek i dzień bez folii na Zachodnim Mazowszu. Przyłączysz się do akcji?
fot. milanowek.pl

Milanowskie miasto ogród wdraża pilotażowe przedsięwzięcie „Milanówek bez foliówek”. Chce do niego zaprosić także pozostałe gminy z naszego regionu. Cel: ograniczyć używanie plastikowych opakowań i toreb foliowych.

– Z myślą o globalnym problemie zaśmiecania świata plastikiem chcemy ograniczyć zużywanie toreb foliowych przez mieszkańców na targowiskach miejskich oraz w sklepach, początkowo poprzez wprowadzenie zwyczaju NIEUŻYWANIA toreb plastikowych na targowiskach – poinformował magistrat.

Pierwsza odsłona akcji nastąpi 7 marca, w dniu targowym. Wówczas rozdawane będą torby bawełniane dla wszystkich kupujących. Poza tym mieszkańcy zostaną poinformowani o alternatywnych sposobach pakowania zakupów. W związku z tym urzędnicy proszą o zabranie z domu wszelkich niezbędnych toreb, wózków, pudełek, koszyków itp.

Na tym jednak nie koniec. – Proponujemy połączenie sił we wspólnej akcji DZIEŃ BEZ FOLII na Zachodnim Mazowszu na wybranych targowiskach i sklepach w sobotę 28 marca 2020 r.. W dniu tym rozdawane byłyby torby bawełniane na targowisku a w okresie poprzedzającym akcję przeprowadzona byłaby akcja edukacyjna wśród dzieci i dorosłych – podał magistrat. Gmina Milanówek podejmuje się organizacji i koordynacji tego projektu – dodał.

3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Milanówek bez foliówek i dzień bez folii na Zachodnim Mazowszu. Przyłączysz się do akcji?”

  1. Dzień dobry,
    Koło Gospodyń Wiejskich Janinów 20 stycznia br. wystąpiło z wnioskiem do Burmistrza Grodziska Maz. o ograniczenie toreb foliowych na targowisku miejskich przy ul. Montwiłła i propozycją organizacji kampania promującej proekologoczne zachowania kupujących i sprzedających. Mamy nadzieję, że Grodzisk Maz. przyłączy się do akcji!

  2. Mieszkanka pisze:

    Na targ w Milanówku od 3 lat przychodzę z własnymi torbami jak większość kupujących. Brak jest natomiast edukacji osób wprowadzających swoje psy na załatwienie potrzeb fizjologicznych. Ulica Leśna jest – przepraszam za dosłowne nazwanie – obsrana co 3 mb. W ostatnią sobotę wyjechałam wózkiem w kupę psią, której nie mogłam wyczyścić przed włoźeniem wózka do samochodu. Tylko jedna PANI dlatego piszę dużymi literami sprzątnęła obchody swojego psa z ul. Prostej róg ul. Leśnej ok godz. 9:30 +,- 5 minut. Szacunek dla tej Pani. Co prawda nie miała gdzie wyrzucić tych odchodów bo brak takich koszów w Milanówku. Ale znając mentalność roszczeniowych mieszkańców pewnie zapełniliby je śmieciami pochodzącymi z ich gospodarstw domowych. Co do akcji jestem za jeśli nie podniesie ona opłat za śmieci lub podatku od nieruchomości.

  3. Mieszkanka pisze:

    Zamiast obchody w poście miało być odchody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata