TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

03 2023

Mieszkanka Milanówka oszukana na ponad 50 tysięcy złotych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayMieszkanka Milanówka oszukana na ponad 50 tysięcy złotych - Grodzisk News


Ofiarą oszusta podającego się za pracownika banku padła mieszkanka Milanówka. Kobieta przekazała złodziejowi dane logowania do serwisów bankowych, po czym z jej rachunków i karty wykonano przelewy. Poszkodowana straciła w ten sposób ponad 50 tysięcy złotych.


Mimo częstych apeli policji i innych służb publicznych, aby nie przekazywać nikomu swoich wrażliwych danych, wciąż takie sytuacje się zdarzają, a złodzieje wymyślają coraz to nowe sposoby, aby podejść swoje ofiary. Przypadek takiego oszustwa zgłosiła wczoraj policji mieszkanka Milanówka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podczas rozmowy z policjantami kobieta przyznała, że  że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika banku i przekazał informację o próbach nieautoryzowanych wypłat. Gdy kobieta nie potwierdziła wykonywania transakcji, poinformował o potrzebie zabezpieczenia konta. Następnie poprosił, aby pokrzywdzona podała mu dane logowania do systemu bankowości internetowej i mówił o dalszej procedurze.

W międzyczasie oszust dokonał zleceń wypłat z rachunku i karty kredytowej kobiety na łączną kwotę przeszło 50 tys. zł.

–Kolejny raz przestrzegamy przed ufaniem osobom, które kontaktują się z nami telefonicznie lub przez internet. Dotyczy to również przypadku, gdy na ekranie telefonu wyświetla się informacja, że dzwoni do nas przedstawiciel banku. Oszuści w prosty sposób mogą podszyć się pod numer danej placówki, a następnie, dzięki uzyskanym podczas rozmowy danym, są jeszcze bardziej skuteczni w namówieniu ofiary do wykonania następnych poleceń – przypomina grodziska komenda policji.

Nie instalujmy  na komputerach, smartfonach czy tabletach nieznanych nam aplikacji. Te, które wykorzystują oszuści, w normalnym użytkowaniu służą np. do udzielania wsparcia technicznego w firmach, jednak w rękach oszustów jest to narzędzie do kradzieży danych do logowania lub innych ważnych informacji. Przypominamy, że przestępcy wykorzystują różne techniki, aby odpowiednio zmanipulować ofiarę, która nie dość, że nie domyśli się, że właśnie jest okradana, to dodatkowo będzie wdzięczna za rzekomo udzieloną pomoc – dodaje.

Policjanci apelują również, aby w przypadku jakichkolwiek podejrzeń względem tożsamości osoby dzwoniącej, natychmiast przerwać połączenie i nie przekazywać żadnych danych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.