TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

10 2021

Mieszkanka Grodziska oszukana na kilkaset tysięcy złotych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsMieszkanka Grodziska oszukana na kilkaset tysięcy złotych - Grodzisk News


Mimo częstych i głośnych apeli w środkach masowego przekazu o ostrożność, wciąż ofiarami oszustów padają osoby, które tracą w ten sposób oszczędności życia. W takich okolicznościach kilkaset tysięcy złotych ukradziono mieszkance Grodziska.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Oszuści działali metodą „na policjanta”. – Przekonują  osobę, że potrzebują jej pomocy w zatrzymaniu przestępców. Najczęściej przekazywane informacje dotyczą zagrożonych pieniędzy na kontach bankowych. W każdym przypadku proszą o pilne przekazanie dużych sum pieniędzy w określonym czasie i miejscu i zakazują informowania o tajnej akcji  innych osób. Często też instruują gdzie i w jaki sposób podjąć pieniądze z banku lub wziąć pożyczkę. Po przekazaniu pieniędzy wszelki kontakt z rzekomym policjantem się urywa. Z reguły dopiero wówczas pokrzywdzony orientuje się, że padł ofiarą oszusta i zawiadamia o tym prawdziwych policjantów – opisuje mechanizm asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podobny przebieg zdarzenia zgłosiła grodziskim policjantom mieszkanka Grodziska. –  Kobieta uwierzyła dzwoniącemu mężczyźnie, który podał się za funkcjonariusza CBŚP, prowadzącego akcję przeciwko przestępstwom bankowym. Po kilku wizytach w różnych placówkach w Grodzisku Maz. i w Warszawie pokrzywdzona wypłaciła i zostawiła w umówionych miejscach łącznie kilkaset tysięcy złotych. Policjanci szukają oszustów i apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o rozwagę w podobnych sytuacjach – poinformowała Katarzyna Zych.

Aby ustrzec się przed oszustami należy:
1. Zawsze sprawdzić, czy przekazane przez dzwoniącego informacje są prawdziwe - w tym celu trzeba zadzwonić do najbliższej jednostki Policji, ale wcześniej należy rozłączyć poprzednią rozmowę lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego. Pamiętać należy, że policjanci nigdy telefonicznie nie przekazują informacji o prowadzonych przez siebie akcjach.
2. Nigdy nie należy zostawiać pieniędzy w różnych miejscach i przekazywać ich nieznanej osobie – policjanci nigdy o to nie proszą.
3. Natychmiast powiadomić o każdym podejrzeniu oszustwa – można to zrobić pod czynnym całą dobę numerem alarmowym 112.
Prosimy o jak najczęstsze przekazywanie informacji o takim zagrożeniu i sposobach działania oszustów członkom rodziny, znajomym i sąsiadom.

💬︎   dodaj komentarz

Głupich nie sieją.....

Dolphin
08-10-2021 07:19

Pytanie jak głupi zrobił takie pieniądze.... Czy Ty masz na koncie tyle kasy?

Ja
08-10-2021 10:18

Głupsza okazała się od niektórych funkcjonariuszy policji ,którzy wierzą, że przebywając we Francji ,można nauczyć się tylko angielskiego!Nie pokaże grodzisk7ego funkcjonariusza który w to wierzy

Anna
08-10-2021 10:45

pokaż wszystkie komentarze (12)

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.