reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

02 2021

Mieszkaniec naszego regionu kolarskim mistrzem Polski!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr Łabaziewicz/Urząd Gminy BrwinówMieszkaniec naszego regionu kolarskim mistrzem Polski! - Grodzisk News


Brwinowianin Jarosław Wolcendorf został mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym podczas niedawnego czempionatu we Włoszakowicach. To kolejny sukces do kolekcji mieszkańca naszego regionu. Ma on na swoim koncie także starty w mistrzostwach Europy i świata.


Kolarstwo przełajowe jest wymagającą dyscypliną. Wyścigi urządzane są zazwyczaj jesienią lub zimą, na trasach prowadzących przez tereny leśne. Zawodnicy pokonują dużo przeszkód i zakrętów. Zdarzają się odcinki wymagające podbiegania, a nawet noszenia roweru.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W swojej karierze Jarosław Wolcendorf brał udział nie tylko w Mistrzostwach Polski, ale również w Mistrzostwach Europy i Świata. W 2018 roku zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym w Koziegłowach i powtórzył ten rezultat, osiągając drugą lokatę w Szczekocinach w 2020. Teraz odnotował jeszcze większy sukces na trasie we Włoszakowicach.

– Taktyka na wyścig we Włoszakowicach była prosta. Na początku spokojnie, by zobaczyć, w jakiej dyspozycji są rywale. Wiedziałem, że zbyt mocny start może kosztować dużo w drugiej części wyścigu. Kontrolowałem sytuację, a dopiero później postanowiłem przytrzymać wyższe tempo – komentuje Jarosław Wolcendorf swój start w Mistrzostwach na portalu mtb-xc. Mistrz Polski nie zamierza jednak spoczywać na laurach.  Na tę chwilę krótki oddech i rozpoczynamy przygotowania do sezonu letniego  zapowiada. 

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.