reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

01

02 2021

Mieszkaniec naszego regionu kolarskim mistrzem Polski!


Grodzisk News


foto: Piotr Łabaziewicz/Urząd Gminy BrwinówMieszkaniec naszego regionu kolarskim mistrzem Polski! - Grodzisk News


Brwinowianin Jarosław Wolcendorf został mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym podczas niedawnego czempionatu we Włoszakowicach. To kolejny sukces do kolekcji mieszkańca naszego regionu. Ma on na swoim koncie także starty w mistrzostwach Europy i świata.


reklama Grodzisk mazowiecki

Kolarstwo przełajowe jest wymagającą dyscypliną. Wyścigi urządzane są zazwyczaj jesienią lub zimą, na trasach prowadzących przez tereny leśne. Zawodnicy pokonują dużo przeszkód i zakrętów. Zdarzają się odcinki wymagające podbiegania, a nawet noszenia roweru.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W swojej karierze Jarosław Wolcendorf brał udział nie tylko w Mistrzostwach Polski, ale również w Mistrzostwach Europy i Świata. W 2018 roku zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym w Koziegłowach i powtórzył ten rezultat, osiągając drugą lokatę w Szczekocinach w 2020. Teraz odnotował jeszcze większy sukces na trasie we Włoszakowicach.

– Taktyka na wyścig we Włoszakowicach była prosta. Na początku spokojnie, by zobaczyć, w jakiej dyspozycji są rywale. Wiedziałem, że zbyt mocny start może kosztować dużo w drugiej części wyścigu. Kontrolowałem sytuację, a dopiero później postanowiłem przytrzymać wyższe tempo – komentuje Jarosław Wolcendorf swój start w Mistrzostwach na portalu mtb-xc. Mistrz Polski nie zamierza jednak spoczywać na laurach.  Na tę chwilę krótki oddech i rozpoczynamy przygotowania do sezonu letniego  zapowiada. 


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.