reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

04 2023

Mieszkanie pełne stert śmieci w Podkowie. „Zdjęcia szokują, ale nie oddają gehenny”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: arturtusinski-podkowa.plMieszkanie pełne stert śmieci w Podkowie. „Zdjęcia szokują, ale nie oddają gehenny” - Grodzisk News


Mieszkanie dosłownie wypełnione stertami śmieci – tak można w skrócie opisać sytuację w jednym z mieszkań budynku Hel w Podkowie Leśnej. Po długotrwałych przepychankach formalnych miasto rozpoczęło procedurę pomocową, a z drugiej strony wyprowadzki w drodze eksmisji. Cały budynek nadaje się do remontu, a owo mieszkanie w szczególności.


– Zdjęcia szokują, ale nie oddają prawdziwej kilkuletniej gehenny współmieszkańców budynku komunalnego Hel – dzisiaj już zabytku. Tego fetoru, gryzoni, robactwa i reszty, o której nie wspomnę. To mieszkanie komunalne, w trakcie zamieszkiwania. Miasto po roku od zaistnienia sytuacji, z jednej strony za pośrednictwem OPS wszczęło procedurę pomocową, a z drugiej rozpoczęło drogę wyprowadzki, w efekcie eksmisji. Na przeszkodzie w obu tych przypadkach stanęli lokalni działacze, dzisiejsi członkowie Dendropolis i PKPS. Zaczęły się typowe działania, skargi, pisma, zawiadamianie różnych instytucji, zarówno na czynności OPS, jak i miasta. Machina ruszyła. Po kilku latach, także sądowych zmagań, niedawno eksmisja doszła do skutku, z lokalu komunalnego do lokalu socjalnego. Podczas eksmisji uczestniczyła wiceprezes Dendropolis, jednocześnie pełniąca funkcję prezes PKPS wzywając policję na rzekome włamanie, pomimo tego, że eksmisja odbywała się w asyście policji (to drobiazg przy całokształcie poczynań) – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Przypomnę tylko, że dzięki uruchomionej procedurze konserwatora przepadła dotacja pozyskana na długo oczekiwaną termomodernizację budynku Hel. Budynek mógł zostać w części wyremontowany, nie został – dodaje włodarz.

Tusiński poinformował, że doprowadzenie tylko tego mieszka do stanu używalności wy wymaga bardzo dużych pieniędzy na prace remontowe. – Chodzi m.in. o skucie tynków, podłóg, których koszty dla miasta byłyby znacznie niższe, gdyby nie długotrwałe postępowanie dzięki zaangażowaniu działaczy, a dodatkowo teraz remont musi zostać przeprowadzony zgodnie z wymaganiami prac w zabytku (co podraża koszty wielokrotnie). Na sprzątanie wydaliśmy już blisko 20 000 zł (prawie 50 m3 śmieci w 7 kontenerach). Reszta zmagań, za nasze wspólne – mieszkańców pieniądze, przed nami – kwituje Tusiński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Czy ktoś wie o co chodzi tym ludziom z dendropolis? Kiedy o nich czytam to tylko w kontekście awantur i wojenek. Mają na swoim koncie jakieś pozytywne osiągnięcia?

Kiri
17-04-2023 19:34

Żadne. Bo wkd jak wyło tak wyje⁹. Mieli bardzo super party na początku. Zresztą kto wygra z np. Kasynem, które obchodzi 100- lecie Podkowy w Kazimierzu nad Wisłą. Na pewno nie robią głupstw jak Urząd, który na swoich działkacch zrytych powaleniami drzew stawia tabliczki 'WŁASNOŚĆ URZĘDU MIASTA'
heh

Framk
18-04-2023 11:31

Przepraszam bardzo, czy Dendropolis zostało w tym artykule oskarżone o udział w akcji przeciwko likwidacji mieszkania "zbieracz" czy mi się wydaje?

Klasyk
04-05-2023 09:16
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.