TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

07 2015

Mieszkańcy wypowiedzą się o pomnikach przyrody


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Mieszkańcy wypowiedzą się o pomnikach przyrody - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Chodzi o cztery dęby szypułkowe rosnące przy ul. Paproci. Każdy z nich ma pień o obwodzie przekraczającym trzy metry. Są to wartości odpowiednio: 400 cm, 384 cm, 361 cm oraz 312 cm. Drzewa to część szpaleru składającego się w sumie z 11 dębów szypułkowych, które status drzew pomnikowych zyskały w 1997 roku. Ekspertyza dendrologiczna nie pozostawia jednak wątpliwości, że owe cztery dęby są bardzo chore, a próchnica i dalsze zaawansowane procesy gnilne nie pozwolą na ich wyleczenie. Drzewa ponadto są mocno wychylone, przez co grożą załamaniem i runięciem na ziemię w miejscach, w których przebywają ludzie.

Mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa magistrat przygotował już projekt uchwały znoszącej chorym okazom status pomników przyrody. Zanim jednak dokument zostanie poddany pod głosowanie przez radnych, wypowiedzieć się w tej sprawie będą mogli mieszkańcy oraz organizacje pozarządowe. Jak to zrobić? Poprzez wypełnienie tego formularza, a następnie wysyłkę wersji pisemnej ankiety na adres urzędu miasta (ul. Akacjowa 39/41, 05-807 Podkowa Leśna) lub wersji elektronicznej na adres: radamiasta@podkowalesna.pl. Ankietę można również złożyć w sekretariacie magistratu. Czas na to jest do 20 lipca do godz. 18.00
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.