TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

08 2023

Mieszkańcy wybrali. Jaktorów ma nowego wójta!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: FB/Rafał Drązikowski - Twój kandydat na wójta gminy Jaktorów1 - Grodzisk News


W niedzielnych przedterminowych wyborach na wójta gminy Jaktorów zwyciężył Rafał Drązikowski (KWW Rafała Drązikowskiego) i to on obejmie fotel gospodarza samorządu.


Wybory musiały zostać ogłoszone w związku z ustąpieniem z funkcji dotychczasowego wieloletniego wójta Jaktorowa Macieja Śliwerskiego. W elekcji prócz Rafała Drązikowskiego startowali również Iwona Barańska (KWW Przyjazna Gmina Jaktorów) i Grzegorz Połutrenko (KWW Wspólna Gmina).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Drązikowski zwyciężył już w pierwszej turze, zdobywszy 2747 spośród 4304 ważnych głosów (więcej niż połowę wymaganą do wyboru nowego wójta stanowiła liczba 2153). Drugi w tym wyścigu Grzegorz Połutrenko cieszył się poparciem 886 głosów, zaś na Iwonę Barańską zagłosowało 671 mieszkańców.

Gminna Komisja wyborcza odnotowała również 70 głosów nieważnych, co oznacza, że do urn poszło w niedzielę 4374 głosujących spośród 9958 osób do tego uprawnionych.

Rafał Drązikowski urodził się w 1987 r., a od dziecka mieszkał i uczył się w Jaktorowie. Na co dzień prowadzi z żoną Igą rodzinną firmę. Jest także prezesem  Jaktorowskiego Klubu Karate Zanshin JKK. Ukończył stosunki międzynarodowe na Collegium Civitas. Podkreśla, że od liceum śledzi politykę regionalną i samorządową. Ma trzy córki.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.