reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

09 2022

Mieszkańcy przeciwni CPK będą protestować w Warszawie. Termin: 1 października


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Skreśleni przez CpkMieszkańcy przeciwni CPK będą protestować w Warszawie. Termin:  1 października - Grodzisk News


Strona społeczna przeciwna wywłaszczeniom pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego zapowiedziała kolejny protest w Warszawie. Pikieta zatrzyma się m.in. przed Pałacem Prezydenckim.


Będzie to kolejna zorganizowana demonstracja mieszkańców naszego regionu w stolicy. Poprzednio, 4 sierpnia protestujący zgromadzili się z transparentami przed budynkiem Sejmu RP przy okazji wysłuchania publicznego w izbie niższej parlamentu. Strona społeczna chciała wówczas z całą mocą wyrazić swe obawy wobec wprowadzenia znowelizowanej ustawy o CPK.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Strona społeczna wskazuje liczne niebezpieczeństwa wynikające z uchwalonej właśnie ustawy. Dowiadujemy się z dokumentu, że ma zostać wyznaczony obszar otoczenia CPK. Nie zostało jednak określone, jak rozległy teren wokół inwestycji miałby wchodzić w grę, a to budzi – uzasadniony, jak się zdaje niepokój mieszkańców.

–Musimy głośno mówić o tym, że ona dotyczy nie tylko działek, które są przeznaczone obecnie pod budowę CPK i KDP, ale wszystkich nieruchomości, które w przyszłości znajdą się w obszarze inwestycji wraz otoczeniem – podkreślali wówczas mieszkańcy na Facebookowym profilu „Skreśleni przez Cpk”.

–Na tym obszarze pełnomocnik CPK (obecnie Marcin Horała) będzie miał niesamowite wręcz, niespotykane dotąd uprawnienia: zakaz wydawania pozwoleń na budowę, zakaz wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dla wszystkich lub wybranych zmian sposobu zagospodarowania terenu; zakaz prowadzenia postępowań administracyjnych i dokonywania czynności materialno-technicznych skutkujących połączeniem lub podziałem działek ewidencyjnych; zakaz wydzielania samodzielnych lokali mieszkalnych w budynkach; zakaz zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części – wyliczali dalej niepokojące ich zapisy dokumentu.

Wskazując tym samym, iż właściciele nieruchomości de facto nie będą mogli swobodnie decydować decydować o swoich działkach. Przeciw temu m.in. będą protestować mieszkańcy 1 października.

O godz. 11.00 przy rondzie De Gaulle’a ruszy marsz protestacyjny w kierunku Pałacu Prezydenckiego, gdzie odbędzie się główna część demonstracji. Całość ma potrwać do godz. 13.30


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Żadne zasługi nie zostaną zapomniane !
PO wrócimy zapłacimy !!

Jack L.
19-09-2022 20:52

A ja jestem zwolennikiem CPK i przeciwnikiem facebookowych skreślonych prze CPK.

adam
20-09-2022 08:53

Facebook do likwidacji

Maria
20-09-2022 10:31

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.