TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

09 2022

Mieszkańcy protestowali w Stawach Jaktorowskich


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Tadeusz SzymańczakMieszkańcy protestowali w Stawach Jaktorowskich - Grodzisk News


Mieszkańcy jaktorowskiej gminy nie ustają w staraniach, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na sprawę budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, która może skutkować przesiedleniem nawet 300 rodzin w regionie. W niedzielę w Stawach Jaktorowskich przed kamerami telewizyjnymi opowiadali o bezprawnym usunięciu dwóch wierzb na terenie planowanej inwestycji.


Stawy Jaktorowskie są terenem należącym do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. A kilka miesięcy temu uczelnia podpisała ze spółką CPK umowę, w myśl której została partnerem naukowo-badawczym firmy realizującej inwestycję. Jak podkreśla jednak Tadeusz Szymańczak, mieszkaniec i społecznik działający aktywnie przeciw wywłaszczeniom, mieszkańcy absolwenci SGGW są „zupełnie zaskoczeni i zszokowani faktem podpisania takiej umowy”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zastanawiamy się, jakie korzyści może mieć uczelnia z faktu podpisania takiej umowy. Spółka Centralny Port Komunikacyjny nęka nas, mieszkańców planowanej rezerwacji terenu pod budowę CPK, już piąty rok. Dotyczy to 8 tys. ludzi i prawie 8 tys. ha jednych z najlepszych gruntów na Mazowszu i w kraju –pisze Szymańczak w pismach kierowanych do Rektora SGGW, z propozycją spotkania i wyjaśnienia spraw.

Jak na razie nie otrzymał na nie odpowiedzi, ale mieszkańcy na teren SGGW w Stawach Jaktorowskich zaprosili telewizję, aby przedstawić sprawę ścięcia dwóch wierzb, które ich zdaniem było w tym momencie bezprawne. Pojawili się mieszkańcy z transparentami protestujący przeciw CPK.

Zdjęcie pochodzi z Facebooka Tadeusza Szymańczaka.

💬︎   dodaj komentarz

Wspomniani "mieszkańcy i społecznicy" to nasze najlepsze, silnie zmotywowane jednostki wykonujące swoje zadanie !!!

Jack L.
19-09-2022 16:01

w grodzisku tacy ludzie cicho albo ich nie ma, i grodzisk jest zabudowany! koszmar!

Adam
19-09-2022 20:54

Stawy Jaktorowskie to przyrodnicza perła Mazowsza. Gnieżdżą się tu setki rzadkich gatunków ptaków m.in.: gęgawy, żurawie, perkozy rdzawoszyje, perkozki, bąki, błotniaki stawowe, łabędzie nieme, i wiele innych. To nie tylko ostoja ptaków, ale także wielu innych zwierząt. Występują tu tysiące płazów w tym niezwykle rzadkie i ginące w całej Europie kumaki nizinne. Stawy niestety nie mają żadnej formy ochrony przyrody. To wstyd dla SGGW najwiekszej przyrodniczej uczelni w Polsce. To także wstyd dla gm. Jaktorów

Grzegorz Połutrenko
21-11-2022 00:02
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.