reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

11 2022

Mieszkańcy: Po zmroku nie działają latarnie w Kałęczynie. Co jest przyczyną?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayMieszkańcy: Po zmroku nie działają latarnie w Kałęczynie. Co jest przyczyną? - Grodzisk News


Mieszkańcy podgrodzkiego Kałęczyna alarmują, że wieczorem w ich miejscowości nie działają latarnie uliczne. W związku z tym powracają pytania, czy gmina jednak nie zdecydowała się wyłączać oświetlenia na noc, wbrew wcześniejszym zapowiedziom. Okazuje się jednak, że nie to jest przyczyną.


W tej sprawie napisał do nas jeden z mieszkańców. – Wbrew wypowiedziom Pana burmistrza od kilku dni w Kałęczynie nie działają latarnie. To są fakty stwierdzone, oparte na ciemnej ulicy. Więc nie widzę tu traktowanie mieszkańców gminy z podziałem na lepszych i gorszych, a w końcu wszyscy mamy takie same prawa i takie same podatki płacimy – mówi czytelnik Wojciech.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Odniósł się tym samym do deklaracji burmistrza Grodziska, że gmina, mimo rosnących cen prądu, nie zamierza wyłączać wieczorową porą ani też nocą oswietlenia ulicznego. – Jeżeli w najbogatszej gminie na Mazowszu trzeba by wyłączać oświetlenie uliczne to proszę sobie wyobrazić co by się działo w tych najbiedniejszych. Poza tym pamiętajmy, aby nie robić pewnych rzeczy „pod publikę”. Miałem na przykład propozycję żeby wyłączać LED-y podświetlające ratusz, bo może to ludzi denerwować, a one przecież zużywają bardzo mało energii, więc ich wygaszenie nie ma żadnego sensu – mówi kilka tygodni temu w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński.

A jak skomentował doniesienia z Kałęczyna? – Z pewnością nie jest to kwestia celowego wyłączenia latarni przez gminę. Raczej awaria, której usunięcie zajmuje więcej czasu. Podkreślam jeszcze raz: obecnie nie zamierzamy wyłączać latarni na noc – mówi nam dziś burmistrz Grodziska.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

.... jest to NOWA FORMA tłumaczenia się z "oszczędności gminnych" to nie my wyłączamy to wyłączają AWARIE, dobre, ciekawe który to "doradca" podpowiedział o wykorzystywaniu takiej formy tłumaczeń a co na to "rada pedagogiczna gminy" ??? ...
uczulony na benka


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.