reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

11 2022

Mieszkańcy: Po zmroku nie działają latarnie w Kałęczynie. Co jest przyczyną?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Mieszkańcy podgrodzkiego Kałęczyna alarmują, że wieczorem w ich miejscowości nie działają latarnie uliczne. W związku z tym powracają pytania, czy gmina jednak nie zdecydowała się wyłączać oświetlenia na noc, wbrew wcześniejszym zapowiedziom. Okazuje się jednak, że nie to jest przyczyną.


W tej sprawie napisał do nas jeden z mieszkańców. – Wbrew wypowiedziom Pana burmistrza od kilku dni w Kałęczynie nie działają latarnie. To są fakty stwierdzone, oparte na ciemnej ulicy. Więc nie widzę tu traktowanie mieszkańców gminy z podziałem na lepszych i gorszych, a w końcu wszyscy mamy takie same prawa i takie same podatki płacimy – mówi czytelnik Wojciech.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Odniósł się tym samym do deklaracji burmistrza Grodziska, że gmina, mimo rosnących cen prądu, nie zamierza wyłączać wieczorową porą ani też nocą oswietlenia ulicznego. – Jeżeli w najbogatszej gminie na Mazowszu trzeba by wyłączać oświetlenie uliczne to proszę sobie wyobrazić co by się działo w tych najbiedniejszych. Poza tym pamiętajmy, aby nie robić pewnych rzeczy „pod publikę”. Miałem na przykład propozycję żeby wyłączać LED-y podświetlające ratusz, bo może to ludzi denerwować, a one przecież zużywają bardzo mało energii, więc ich wygaszenie nie ma żadnego sensu – mówi kilka tygodni temu w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński.

A jak skomentował doniesienia z Kałęczyna? – Z pewnością nie jest to kwestia celowego wyłączenia latarni przez gminę. Raczej awaria, której usunięcie zajmuje więcej czasu. Podkreślam jeszcze raz: obecnie nie zamierzamy wyłączać latarni na noc – mówi nam dziś burmistrz Grodziska.

💬︎   dodaj komentarz

1

1
23-11-2022 19:38

1

1
24-11-2022 20:42
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.