11 05 2019

Mieszkańcy obudzą ogród społeczny

11.05.2019, godz.: 13:25
Mieszkańcy obudzą ogród społeczny
fot. milanowek.pl

Milanówek kontynuuje tradycję Społecznego Ogrodu Miejskiego. W następny weekend, 18 maja mieszkańcy miasta ogrodu obudzą ponownie do życia ogród uprawiany wspólnie od kilku sezonów.

Czym są ogrody społeczne? Organizatorzy projektu z Fundacji 4YOUth podkreślają, że jest to z jednej strony sposób na pożyteczne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, a z drugiej możliwość nawiązania nowych przyjaźni poprzez zaangażowanie się w życie lokalnej społeczności. – Z pewnością wiele satysfakcji przynoszą wspólne zbiory plonów, będących alternatywnym źródłem zdrowej, ekologicznej żywności. Z kolei dla najmłodszych posadzenie własnej cebulki kwiatowej i oczekiwanie, aż wyrośnie i zakwitnie, to źródło dużej radości – mówią.

Prócz wsolnych prac ogrodniczych, będą także ciekawe warsztaty tematyczne, dotyczące zarówno ogrodów społecznych, jaki uprawiania prywatnych zieleńców. Nie zabraknie też pikniku.

Początek wydarzenia w sobotę 18 maja w Parku Zielony Dołek (ul. Krótka 10) o godz. 11.00.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.