reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

09 2022

Mieszkańcy nie mogli nagrywać webinaru z CPK. Dlaczego?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plMieszkańcy nie mogli nagrywać webinaru z CPK. Dlaczego? - Grodzisk News


Nie milkną echa po spotkaniu online, które spółka CPK zorganizowała dla mieszkańców w celu omówienia kwestii związanych z inwestycją. Okazuje się jednak, że regulamin udziału w webinarze zabraniał jego uczestnikom nagrywania spotkania, co CPK potwierdziła. Wśród mieszkańców przeciwnych inwestycji zawrzało, a my zapytaliśmy przedstawicieli spółki, dlaczego wprowadzono taki zakaz.


Po spotkaniu media społecznościowe obiegła informacja, iż regulamin webinaru nie dopuszcza nagrywania spotkania pod groźbą konsekwencji prawnych. Jeden z mieszkańców opublikował treść posta skierowanego do CPK, który cytuje także profil „Skreśleni przez Cpk, a brzmiał następująco:

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Szanowna spółko CPK Centralny Port Komunikacyjny, czy zapis o zakazie nagrywania spotkania online jest zgodny z prawem?
Czy można wymusić zgodę na akceptację regulaminu zawierającego taki zapis, regulaminu ukrytego przed stroną umowy (uczestnikiem spotkania on-line)?
Regulamin webinaru pn. „Prace przygotowawcze i nieruchomości na terenie inwestycji Cpk” organizowanego przez Spółkę Centralny Port Komunikacyjny Sp. Z O.O.
mówi w pkt. 2. 2 cyt.: " Zabronione jest utrwalanie treści i przebiegu Webinaru, w tym jego udostępnianie, przez Uczestników. W przypadku naruszenia zakazu, o którym mowa w zdaniu poprzednim, Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia Uczestnika z Webinaru, a także podjęcia przeciwko niemu wszelkich kroków prawnych na zasadach przewidzianych przepisami prawa."
Dlaczego rejestrując się uczestnik nie widzi bezpośrednio tych zapisów?
https://www.cpklive.pl/.../Regulamin%20Webinaru_21.09...
Bardzo chciałbym wziąć udział w takim spotkaniu, nawet online, ale nie mogę przyjąć tego warunku bo wam nie ufam, a praktyka Waszych dotychczasowych spotkań i wycofywania się z prezentowanych ludziom obietnic utwierdza mnie w przekonaniu, że każde publiczne wystąpienie CPK musi być utrwalone.
Czy przewidują Państwo spotkania z ludźmi twarzą w twarz i prawem nagrywania Waszych wystąpień?
Z poważaniemO ustosunkowanie się do sprawy poprosiliśmy przedstawicieli CPK. Odpowiedź rzecznika prasowego spółki Konrada Majszyka cytujemy w pełnym brzmieniu. Ocenę pozostawiamy czytelnikom.

Zakaz nagrywania wprowadziliśmy wyłącznie po to, żeby wyeliminować stosowane czasami wcześniej nieuczciwe praktyki wycinania fragmentu webinaru, wyrywaniu wypowiedzi z kontekstu i wykorzystywania ich potem w zmanipulowanych materiałach na social mediach. Zakaz nagrywania w trosce o nieprzeinaczanie przekazu to dość standardowa praktyka, zwłaszcza że w ciągu najbliższych dni i tak udostępniamy całość materiału na YouTubie.
 
Intencje niektórych uczestników spotkań online nie są czyste. Podczas spotkania online padło np. pytanie dotyczące wycinki zabytkowych wierzb w Jaktorowie, których rzekomo miała dopuścić się spółka CPK. Wczoraj wyszło na jaw, że wycinka miała miejsce na wniosek SGGW i za zgodą wójta Jaktorowa, a więc CPK nie miało z nią nic wspólnego. Mało tego – wycinka miała miejsce na terenie poza wariantem inwestorskim CPK. Czyli ta informacja wrzucona podczas webinaru okazała się100-procentowym „fejkiem”.
 
Spotkaliśmy się też z zarzutem mieszkańców, że jedyną informacją o webinarze był post na Twitterze wrzucony 21 września półtorej godziny przed wydarzeniem. Jest to całkowita bzdura. Informacja o webinarze znajduje się na stronie CPK od 16 września: https://www.cpk.pl/pl/aktualnosci-2/prace-przygotowawcze-i-nieruchomosci-na-terenie-inwestycji-cpk-zapraszamy-na-kolejne-spotkanie-w-formule-online?path=1068

Baner z datą i godziną spotkania wisiał na stronie głównej www.cpk.pl od 12 września.
O wydarzeniu informowaliśmy lokalne media, w których ukazało się w tej sprawie kilkanaście publikacji. Informowaliśmy także mieszkańców terenu inwestycji: poprzez listy rozesłane w liczbie prawie 9 tys. do gmin rejonu inwestycji., poprzez esemesy i dedykowane geotargetowane posty na Facebooku. Środowy webinar dotyczył m.in. tzw. opiekunów obszaru, pozyskiwanie nieruchomości oraz raportu oceny oddziaływania na środowisko i wniosku o decyzję środowiskową. To było czwarte tego typu wydarzenie online CPK dla mieszkańców od początku roku.***

W kontekście głosów strony społecznej regularnie dopominającej się spotkania "na żywo", twarzą w twarz z przedstawicielami spółki CPK, zadaliśmy dziś pytanie czy i ewentualnie kiedy takie spotkania są planowane. Czekamy na odpowiedź.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

W dobie "fake news" i braku wyciągania konsekwencji wobec takich osób, które powielają te "fake news" jak i je tworzą. Nikogo nie powinno dziwić, że więcej firm/osób wprowadza zakaz nagrywania czegokolwiek.

V
23-09-2022 12:59
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.