14 10 2020

Mieszkańcy nie chcą „jeziora” na ul. Sumakowej

14.10.2020, godz.: 21:27
Mieszkańcy nie chcą „jeziora” na ul. Sumakowej
Fot. Czytelniczka

Mieszkańcy Czarnego Lasu skarżą się na stan ulicy Sumakowej, a konkretnie na to, co dzieje się z nią po każdym większym deszczu. Słowem – znajduje się pod wodą. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwróciła się do nas czytelniczka.

Jestem mieszkanką Czarnego Lasu. Na ulicy Sumakowej z kałuży robi nam się jezioro… pani sołtys mówi, że nic nie da się zrobić, ze były pisane pisma na które burmistrz też nie reaguje, może nagłośnienie tej sprawy coś by pomogło – pisze w liście do redakcji czytelniczka. – Straż pożarna nie może odpompować wody bo podobno nie ma odpowiedniej głębokości? Albo nie ma gdzie tego zrobić ponieważ nie ma rowów… projektując ulicę lub ją budując ktoś chyba nie dopełnił swoich obowiązków – dodaje rozgoryczona.

Co na to włodarze grodziskiej gminy. – Rzeczywiście, wiemy, że rejon tamtejszego skrzyżowania jest zalewany przez deszczówkę. Drogę zamierzamy utwardzić, co powinno poprawić sytuację, a w przyszłym roku możliwa byłaby większa przebudowa, ale musimy tę sytuację przeanalizować – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński i zaznaczył, że sygnał nie zostanie zlekceważony.

– Szykujemy się do ogłoszenia kolejnych przetargów na drogi i będzie to kontynuowane w tym oraz przyszłym roku – dodał gospodarz Grodziska.

💬︎ 11

Dodaj Komentarz

11 odpowiedzi na “Mieszkańcy nie chcą „jeziora” na ul. Sumakowej”

 1. Gosc pisze:

  Niestety takich sytuacji w gminie jest wiecej. Zazwyczaj odpowiadaja za nie bledy urzednicze. Ksiazenice, Debowa i Kosinskiego, Piaskowa, slynne rondo kałuża na okreznej. Wszystkie te przypadki maja tez jeden wspolny miamownik – gmina nic nie moze. Za to mogla likwidowac rowy melioracyjne, odbierac wadliwe kanalizacje deszczowe itp. Cierpia mieszkancy – nie tylko komfortem zycia, bezpieczenstwem, ale i wlasnymi majatkami i pieniedzmi. Za co placimy jedne z najwyzszych podatkow w regionie?

 2. anna pisze:

  Zapraszamy na Kosińskiego i Dębową….

 3. logitech pisze:

  nie wiedzieli gdzie kupuję? możę trzeba zacząć prosić ekspertów o opinię przed zakupem a nie na ura, będzie dobrze, jak nie będzie burmistrz za pieniądze wszystkich mi to i tamto naprawi.
  dużo osób mieszka w takich warunkach, ale tw warunki tam były i ludzie kupując widzieli co biorą.
  Burmistrz możę naprawić jak popsuje, powiedzmy ciężarówki jadąc objazdem budując drogę w okolicy coś zniszczę itp.
  odrobinkę rozsądku.
  możę zamiast wyciągać rękę trzeba zrobić z sąsiadami czyn społeczny?

 4. AS pisze:

  Zapraszamy również na Brzozową w Grodzisku. Od dawna zapomniany odcinek ulicy pomijany przy okazji utwardzania, oświetlenia itd.

 5. Gonia pisze:

  Burmistrz najwyraźniej zapomniał, że zalana droga jest od 9 lat utwardzona. Problemem sa niedrożne studzienki, za ktòre gmina nie chce wziać odpowiedzialności. Komentarz burmistrza jest nie tylko pokazem ignorancji, ale i lekceważenia mieszkańcòw.

 6. Sadek pisze:

  Trzeba się przyzwyczaić. My notorycznie mamy jezioro pod domem i zalane działki . Ale zato widok na wodę. Nie musimy nad jezioro jechać. Pozdrawia Kowalika Szczęsne

 7. gosc pisze:

  Lista zaniedbań i żali do grodziskich władz jest długa. Kto wybiera tych ludzi i po co?

 8. fjjhfjhf pisze:

  Początek Żydowskiej od strony Matejki notorycznie zalewany, przy większym deszczyku przejście dla pieszych nie istnieje.

 9. Sławny mecenas pisze:

  Dam wam dobrą radę. Budować trzeba się tam, gdzie „ojcowie miasta” mają swoje latyfundia. Tam cała infrastruktura będzie zrobiona, a nawet jak nie będzie to niedługo będzie.
  Można też kupić działkę w okolicach miejsc, gdzie mieszkają latorośa ojców miasta. Tak tam też nic Was nie zaleje, a nawet jakby jakie licho coś tam nabałaganiło to szybko będzie naprawione.

 10. Kenny pisze:

  Błędy urzędnicze to jedno, obowiązki gminy to drugie ale jest jeszcze jedna rzecz, w przypadku nowych osiedli np. w Książenicach, tam prawie nikt nie jest zameldowany, większość nie chce zrezygnować z meldunku skąd się przeprowadzili np. z Warszawy, tam się rozliczaja z PITów więc nic do gminy Grodzisk nie trafia oprócz podatku od nieruchomości. A teraz pretensje do gminy zróbcie mi to i tamto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.