reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

03 2023

Mieszkańcy kontra CPK. W czwartek spotkanie w sejmie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Mieszkańcy kontra CPK. W czwartek spotkanie w sejmie - Grodzisk News


Przedstawiciele strony społecznej przeciwnej budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego w proponowanym dotąd kształcie wezmą w najbliższy czwartek (23 marca) w spotkaniu i dyskusji w sprawie planowanego przebiegu trasy A50, gdyż – jak mówią – „jadą na tym samym wózku, co mieszkańcy domów na obszarze przebiegu nowej trasy”.


Chodzi rzecz jasna o fakt, że zarówno w przypadku CPK, jak i budowy trasy A50 inwestycje realizowane są na mocy ustaw specjalnych pozwalających na wywłaszczenia mieszkańców na potrzeby realizacji celu publicznego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–23 marca w sali im. Tadeusza Mazowieckiego (nr 23, bud. G), odbędzie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. przeskalowanych inwestycji publicznych i przymusowych wywłaszczeń. Początek o godz. 13.00. (Posiedzenie najprawdopodobniej jak zwykle będzie transmitowane online) – podał facebookowy profil „Skreśleni przez CPK”.

–Tematem spotkania będzie planowany przebieg A50 i zasady wywłaszczeń. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ponieważ A50 podlega pod specustawę o CPK, jedziemy na tym samym wózku – konkludują autorzy wiadomości.

💬︎   dodaj komentarz

ale tutejsza władza jest w przyjaźni z pisem, czy był jakiś głośny i jawny sprzeciw przeciwko temu niepotrzebnemu cpk??

Roger
21-03-2023 19:57

Bredzisz facet. Jak polamany. CPK jest konieczne każdy świadomy to wie...ale nie zaraz przecież wy, plarfoidioci macie już port komunikacyjny w Berlinie

Świadomy
21-03-2023 23:39

Dla mnie CPK jest potrzebny

Polak
22-03-2023 07:01

pokaż wszystkie komentarze (40)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.