TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

03 2021

Mieszkańcy Kłudzienka też chcą wycinki suchych topoli


Grodzisk News


Mieszkańcy Kłudzienka też chcą wycinki suchych topoli - Grodzisk News


Kilka dni temu grodziski magistrat podał, iż wytnie suchych i chorych topoli przy cmentarzu w Szczęsnem. Wkrótce po publikacji informacji u nas pojawiły się głosy mieszkańców sygnalizujących, że podobny problem jest w Kłudzienku.


reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy, że w przypadku drzew w Szczęsnem Opinia dendrologa wykazała, że są tak kruche, iż zagrażają bezpieczeństwu. Jednocześnie urzędnicy zapewnili, że w miejsce starych okazów zostaną posadzone nowe drzewa, które stworzą w przyszłości piękne aleje.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Okazuje się, że potrzebna może być również wycinka w Kłudzienku. – Przeczytałam artykuł odnośnie do wycinki drzew obok cmentarza we wsi Szczęsne, a my mieszkańcy Kłudzienka czekamy już ponad dwa lata na wycinkę starych suchych topoli.Drzewa przy każdej wichurze się łamią nie wspomnę już o zagrożeniu. Są zaznaczone do wycinki, ale na tym koniec – napisała w liście do redakcji mieszkanka.

Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się do burmistrza. – Z drzewami w Kłudzienku sytuacja polega na tym, iż wycinka jest niejako poza jurysdykcją gminy. Decyzje należą natomiast do mieszczącego się tam Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński. – Proszę jednak, aby mieszkańcy zgłosili sprawę do urzędu i opisali lokalizacje drzew. Zadziałamy – dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

wycinka drzew na starym na cmentarzu w grodz maz proszę się tym zajteresowac będziecie placic za pomniki

mieszkaniec
02-03-2021 18:43
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.