TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

09 2022

Mieszkańcy chcą spotkania z przedstawicielami CPK twarzą w twarz. Kiedy do niego dojdzie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPF/WizualizacjaMieszkańcy chcą spotkania z przedstawicielami CPK twarzą w twarz. Kiedy do niego dojdzie - Grodzisk News


Napięcia na linii mieszkańcy – spółka CPK są bardzo wysokie, a wszystko za sprawą planowanej lokalizacji lotniska, linii kolejowych i reszty infrastruktury, która oznaczać ma przesiedlenia wielu rodzin. Strona społeczna zarzuca przedstawicielom CPK brak woli porozumienia; twierdzi, iż miarodajne konsultacje społeczne mogą nastąpić tylko podczas bezpośredniego spotkania z mieszkańcami, a nie w formule online. Co na to CPK?


Głosy niezadowolenia mieszkańców po raz kolejny wybrzmiały po ostatnim spotkaniu online, kiedy nie można było nagrywać jego przebiegu. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Nie brakowało wówczas głosów, że takie działania CPK służą jedynie składaniu obietnic bez pokrycia, czego mieszkańcy mieli już przykłady wcześniej i takim praktykom po prostu nie ufają.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dlatego też domagają spotkania z przedstawicielami CPK twarzą w twarz. Co na to spółka? – Oczywiście, że bierzemy pod uwagę możliwość wznowienia spotkań bezpośrednich, jeśli ze strony gospodarzy terenu, jeśli ze strony samorządów uda nam się uzyskać gwarancję, że w ich trakcie zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa. Przypomnę, że decyzja o spotkaniach online zapadła po nieudanej próbie prezentacji preferowanej lokalizacji lotniska w grudniu ubiegłego roku, kiedy to pracownicy CPK zostali zaatakowani słownie i fizycznie, obrzuceni jajkami, a lider Agrounii skakał po stołach w blasku kamer. Efekt tego żenującego widowiska był taki, że do spotkania nie doszło, czyli przez mała grupę krzykaczy duża grupa mieszkańców została odcięta od informacji – powiedział Konrad Majszyk, rzecznik prasowy CPK.

–Dla zainteresowanych zapoznanie się z naszymi planami zorganizowaliśmy i kluczowymi informacjami dotyczącymi lokalizacji lotniska zorganizowaliśmy wówczas spotkanie online z możliwością zadawania pytań (na wszystkie udzieliliśmy odpowiedzi: albo w trakcie programu, albo drogą mailową). Ponieważ formuła się przyjęła, zdecydowaliśmy się na kolejne. Pierwsze dwa wydarzenia skierowane były przede wszystkim do mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki, a dotyczyły obszaru preferowanej lokalizacji Portu Solidarność oraz warunków nabywania nieruchomości. Kolejne, ze względu na szerszą tematykę, obejmowało już mieszkańców, aż 11 gmin: Baranów, Teresin, Wiskitki, Jaktorów, Sochaczew, Żyrardów, Błonie, Mszczonów, Nowa Sucha, Radziejowice i Grodzisk Mazowiecki – dodał.

Konrad Majszyk w odpowiedzi do redakcji stwierdził również, że spółka „jest w kontakcie z mieszkańcami i zachęca do niego, ponieważ tylko rozmawiając, można się porozumieć”. – Przykład: od lutego na terenie inwestycji działają tzw. opiekunowie obszaru, którzy od zrealizowali już ponad 800 wizyt w terenie, w domach mieszkańców, odpowiadając na pytania i wątpliwości, przedstawiając zasady Programu Dobrowolnych Nabyć i udzielając informacji o aktualnym stanie inwestycji. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z opiekunem obszaru zachęcamy do umówienia się przez infolinię 539 188 404 albo przez adres mailowy: pdn@cpk.pl – mówi rzecznik CPK.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.