reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

09 2022

Mieszkańcy chcą spotkania z przedstawicielami CPK twarzą w twarz. Kiedy do niego dojdzie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPF/WizualizacjaMieszkańcy chcą spotkania z przedstawicielami CPK twarzą w twarz. Kiedy do niego dojdzie - Grodzisk News


Napięcia na linii mieszkańcy – spółka CPK są bardzo wysokie, a wszystko za sprawą planowanej lokalizacji lotniska, linii kolejowych i reszty infrastruktury, która oznaczać ma przesiedlenia wielu rodzin. Strona społeczna zarzuca przedstawicielom CPK brak woli porozumienia; twierdzi, iż miarodajne konsultacje społeczne mogą nastąpić tylko podczas bezpośredniego spotkania z mieszkańcami, a nie w formule online. Co na to CPK?


Głosy niezadowolenia mieszkańców po raz kolejny wybrzmiały po ostatnim spotkaniu online, kiedy nie można było nagrywać jego przebiegu. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Nie brakowało wówczas głosów, że takie działania CPK służą jedynie składaniu obietnic bez pokrycia, czego mieszkańcy mieli już przykłady wcześniej i takim praktykom po prostu nie ufają.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dlatego też domagają spotkania z przedstawicielami CPK twarzą w twarz. Co na to spółka? – Oczywiście, że bierzemy pod uwagę możliwość wznowienia spotkań bezpośrednich, jeśli ze strony gospodarzy terenu, jeśli ze strony samorządów uda nam się uzyskać gwarancję, że w ich trakcie zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa. Przypomnę, że decyzja o spotkaniach online zapadła po nieudanej próbie prezentacji preferowanej lokalizacji lotniska w grudniu ubiegłego roku, kiedy to pracownicy CPK zostali zaatakowani słownie i fizycznie, obrzuceni jajkami, a lider Agrounii skakał po stołach w blasku kamer. Efekt tego żenującego widowiska był taki, że do spotkania nie doszło, czyli przez mała grupę krzykaczy duża grupa mieszkańców została odcięta od informacji – powiedział Konrad Majszyk, rzecznik prasowy CPK.

–Dla zainteresowanych zapoznanie się z naszymi planami zorganizowaliśmy i kluczowymi informacjami dotyczącymi lokalizacji lotniska zorganizowaliśmy wówczas spotkanie online z możliwością zadawania pytań (na wszystkie udzieliliśmy odpowiedzi: albo w trakcie programu, albo drogą mailową). Ponieważ formuła się przyjęła, zdecydowaliśmy się na kolejne. Pierwsze dwa wydarzenia skierowane były przede wszystkim do mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki, a dotyczyły obszaru preferowanej lokalizacji Portu Solidarność oraz warunków nabywania nieruchomości. Kolejne, ze względu na szerszą tematykę, obejmowało już mieszkańców, aż 11 gmin: Baranów, Teresin, Wiskitki, Jaktorów, Sochaczew, Żyrardów, Błonie, Mszczonów, Nowa Sucha, Radziejowice i Grodzisk Mazowiecki – dodał.

Konrad Majszyk w odpowiedzi do redakcji stwierdził również, że spółka „jest w kontakcie z mieszkańcami i zachęca do niego, ponieważ tylko rozmawiając, można się porozumieć”. – Przykład: od lutego na terenie inwestycji działają tzw. opiekunowie obszaru, którzy od zrealizowali już ponad 800 wizyt w terenie, w domach mieszkańców, odpowiadając na pytania i wątpliwości, przedstawiając zasady Programu Dobrowolnych Nabyć i udzielając informacji o aktualnym stanie inwestycji. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z opiekunem obszaru zachęcamy do umówienia się przez infolinię 539 188 404 albo przez adres mailowy: pdn@cpk.pl – mówi rzecznik CPK.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.