TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

10 2015

Mieszkańcy chcą inwestowania w drogi


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


30 września podkowiański magistrat zakończył nabór wniosków od mieszkańców, którzy mogli w ten sposób zaproponować inwestycje miejskie w 2016 roku. Część z tych propozycji zapewne znajdzie się w przyszłorocznym budżecie. Wniosków jest jednak bardzo wiele, a głownie dotyczą one poprawy stanu dróg.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na początku września wystartował w Podkowie nabór inwestycyjnych propozycji od mieszkańców, które mogą znaleźć się w planie finansowym na przyszły rok. Magistrat zaznaczył jednocześnie że złożenie wniosku nie gwarantuje automatycznego uwzględnienia zadania w projekcie. Nie zniechęciło to jednak mieszkańców do składania takich sugestii.

? Wniosków napłynęło do urzędu naprawdę dużo. Dość powiedzieć, że propozycje inwestycyjne trzykrotnie przewyższają kwotę budżetu planowanego na przyszły rok. Cieszy jednak duże zainteresowanie mieszkańców sprawami naszego miasta ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. ? Wśród tych sugestii zdecydowanie najliczniejsze są te związane z budową, remontami i modernizacją dróg oraz chodników. Najwyraźniej ten element w odczuciu lokalnej społeczności wymaga ciągłe poprawy i musimy brać to pod uwagę ? dodaje.

Wśród propozycji znalazła się między innymi ?budowa lub naprawa chodnika na ul. Słowiczej (na odcinku od Parowu Sójek do ul. Zachodniej? w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Już wkrótce magistrat opublikuje na swojej stronie internetowej pełną listę wniosków mieszkańców. A z nich w dalszej kolejności wybrane zostaną te, które znajdą się w projekcie budżetu. ? Myślę, że po niedzieli lista powinna być już dostępna w sieci. Na razie jeszcze porządkujemy nadesłane wnioski ? zaznacza Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.