reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Mieszkańcy Bałtyckiej chcą poprawy bezpieczeństwa wyjazdu [FOTO]

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: Czytelniczka EdytaMieszkańcy Bałtyckiej chcą poprawy bezpieczeństwa wyjazdu [FOTO] - Grodzisk News


Mieszkańcy bloków przy ul. Bałtyckiej 11 w Grodzisku skarżą się na notorycznie zastawiany wyjazd z bramy przez samochody parkujące bezpośrednio przy znajdującym się tam sklepie spożywczym. Podkreślają, że bardzo ogranicza to widoczność kierowcom i stwarza poważne niebezpieczeństwo wypadku. Czy i jak można rozwiązać ten problem?


Bezpośrednio przy budynku, w którym mieści się sklep spożywczy stoi także brama wjazdowa i wyjazdowa dla mieszkańców bloków przy ul. Bałtyckiej 11 oznaczonych literami A, B, C oraz D. Mieszkańcy tychże podkreślają, że na porządku dziennym jest parkowanie aut przed sklepem w taki sposób, że częściowo blokują one wyjazd z bramy, a co gorsza ograniczają wyjeżdżającym widoczność drogi, co grodzi wypadkiem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Jako mieszkańcy bloków przy ul. Bałtyckiej 11 chcielibyśmy zwrócić państwa uwagę na niebezpieczne sytuacje, do których dochodzi każdego dnia. Za taką trzeba uważać ciągłe parkowanie przez kierowców samochodów przy sklepie „13”. Przez to wyjazd z naszej bramy jest praktycznie non stop zastawiony lub ograniczony w taki sposób, że wyjeżdżając, nie widzimy się na drodze przed nami. Co dzień wozimy dzieci do przedszkola, szkoły i po prostu boimy się o nasze bezpieczeństwo, bo przy takiej widoczności o wypadek naprawdę nietrudno – mówi nam pani Edyta, mieszkanka jednego z bloków przy Bałtyckiej 11.

Mieszkańcy sami mają pomysły, jak kwestie bezpieczeństwa poprawić. – Wystarczyłoby usunąć jedno lub dwa miejsca parkingowe, aby ustawić lustro, które zapewniłoby nam widoczność drogi przy wyjeździe. Można by też postawić słupki uniemożliwiające parkowanie na wysokości bramy. Jako wspólnota mieszkaniowa jesteśmy w stanie sfinansować takie rozwiązania, tylko musimy mieć zgodę odpowiednich organów – dodaje mieszkanka.

Okazuje się, że wspólnota mieszkaniowa zwracała się już wcześniej do miasta z prośbą o interwencję w tej sprawie. Jak udało nam się dowiedzieć, problem tkwi w pogodzeniu interesów wszystkich mieszkańców. Z jednej strony są mieszkańcy bloków przy ul. Bałtyckiej 11, z drugiej właściciele sklepu spożywczego, a z trzeciej kupujący w nim klienci.

Drogowcy mają się sprawie przyjrzeć jeszcze raz i być może razem z przedstawicielami wspólnoty mieszkaniowej wypracują jakieś rozwiązanie. Sprawie będziemy się zatem przyglądać.

Mieszkańcy Bałtyckiej chcą poprawy bezpieczeństwa wyjazdu [FOTO] - Grodzisk News
Mieszkańcy Bałtyckiej chcą poprawy bezpieczeństwa wyjazdu [FOTO] - Grodzisk News
Mieszkańcy Bałtyckiej chcą poprawy bezpieczeństwa wyjazdu [FOTO] - Grodzisk News
Mieszkańcy Bałtyckiej chcą poprawy bezpieczeństwa wyjazdu [FOTO] - Grodzisk News
Mieszkańcy Bałtyckiej chcą poprawy bezpieczeństwa wyjazdu [FOTO] - Grodzisk News
Mieszkańcy Bałtyckiej chcą poprawy bezpieczeństwa wyjazdu [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Z tego co kojarzę to sklep powstał pierwszy niż te bloki .Czy kupując mieszkanie wyjazd nie przeszkadzał lokatorom ? Może trzeba było poszukać mieszkania gdzie indziej .A teraz może wlaściciel ma zamknąć sklep bo paniusi przeszkadza ?
Pośnik Tomasz


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis




AKTUALNOŚCI

WKD. Zielone światło dla inwestycji za miliony. Kilkanaście składów do modernizacji

To o czym pisaliśmy pod koniec ubiegłego, zostało oficjalne potwierdzone umowami zawartymi przez przedstawicieli Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W poniedziałek (8 grudnia) podpisano bowiem kontrakty na modernizacje kilkunastu pociągów.

Tragedia w Biskupicach. W przydomowym stawie znaleziono ciało seniorki

W Biskupicach doszło w miniony poniedziałek do tragicznego zdarzenia. Służby ratunkowe zostały wezwane do tonącej osoby. Niestety, mimo błyskawicznej reakcji, życia starszej kobiety nie udało się uratować.

Czarna seria na drogach powiatu. Tragiczny wypadek i pijany kierowca

To było wyjątkowo trudne popołudnie dla służb ratunkowych i mieszkańców powiatu grodziskiego. Wczorajsze zdarzenia drogowe przyniosły tragiczny bilans – śmierć jednego kierowcy oraz obrażenia u kilku innych osób, w tym nastolatki. Policja alarmuje: jesienne warunki wymagają od nas zdwojonej uwagi.

Tragiczny wypadek w Żelechowie. Jedna osoba nie żyje

Do tragedii na drodze doszło we wtorkowy wieczór w Żelechowie. Po godz. 20.00 samochód osobowy jadący ulicą Chełmońskiego dachował i wypadł z trasy. Kierowca był nieprzytomny i zakleszczony w pojeździe. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Koncert kolęd świata z Mateuszem Ziółko w Grodzisku. Wygraj bilety już dziś!

Tuż przed świętami w Grodzisku odbędzie się koncert zespołu TGD który przeniesie słuchaczy w niezwykle barwny świat kolęd! Gościem specjalnym będzie Mateusz Ziółko. My zaś już dziś mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania podwójne zaproszenia na to wydarzenie!

Zabójstwo w Ruścu. Nie żyje kobieta

We wtorkowe popołudnie w Ruścu (gmina Nadarzyn) doszło do tragicznych wydarzeń. Zginęła 46-letnia kobieta. Kobieta miała zginąć z rąk byłego męża.

Muzyczne rozpoczęcie roku w Łąkach. Koncert Kolędowy Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Okres świąteczno-noworoczny to czas, który warto celebrować jak najdłużej, a nic nie buduje atmosfery tak skutecznie jak wspólne słuchanie kolęd w wyjątkowych aranżacjach. Mieszkańcy Grodziska i okolic będą mieli ku temu doskonałą okazję już w pierwszą niedzielę nowego roku.

Od niedzieli nowy roczny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. Są zmiany na naszej linii

Już w najbliższą niedzielę (14 grudnia) w życie wejdzie nowy roczny rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2025/2026. Przewoźnik wsłuchał się w sugestie podróżnych i zdecydował się na zwiększenie liczby uruchamianych składów, co przełoży się na większy komfort podróżowania w regionie.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2025 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.