09 07 2020

Mieszkańcu, skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych

09.07.2020, godz.: 18:05
Mieszkańcu, skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych
fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc prawną w jednym z 1500 punktów w całej Polsce. W naszym powiecie można ją uzyskać w trzech miejscach lub telefonicznie.

Ze wsparcia prawników może skorzystać każda osoba w trudnej sytuacji, między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych; także osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

W naszym powiecie pięć dni w tygodniu działają trzy punkty stacjonarne: w Grodzisku, Milanówku i Żabiej Woli. Można tam uzyskać profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora; informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji; wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego; pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.

Porady można zasięgnąć internetowo w serwisie np.ms.gov.pl; stacjonarnie lub telefonicznie szczegóły tutaj

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.