reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

11 2021

Miasto ogród chce zagospodarować teren wokół willi Turczynek


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Miasto ogród chce zagospodarować teren wokół willi Turczynek - Grodzisk News


Milanowski magistrat szuka firmy, która wykona dokumentację projektowo-kosztorysową na zagospodarowanie terenu wokół willi Turczynek.


Teren, który ma zostać zagospodarowany znajduje się przy ul. Brwinowskiej w Milanówku. Zespół willowy składa się z dwóch willi wybudowanych otoczonych parkiem przechodzącym następnie w zwartą zieleń parku leśnego. Zlokalizowany jest w centrum dawnej posiadłości „Turczynek” na dużej, leśnej działce. Turczynek powstał w latach 1904–1905. Od 2008 roku nieruchomość Turczynek jest własnością Milanówka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Miasto ogród planuje zagospodarowanie tego terenu i obecnie szuka firmy, która przygotuje stosowną dokumentację projektowo-kosztorysową. Dokumentacja ma zakładać m.in. tworzenie wielopiętrowych kompozycji roślinnych opartych o gatunki rodzime, podniesienie różnorodności biologicznej, stworzenie przestrzeni biologicznie czynnej o wysokich walorach estetycznych, nadanie funkcji skierowanej do okolicznych mieszkańców: miejsce spacerów, miejsce wypoczynku, miejsce aktywności sportowej, miejsce rekreacyjne. Ponadto owo zagospodarowanie ma podkreślać indywidualność i niepowtarzalność tego miejsca, a także być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprzez brak jakichkolwiek barier architektonicznych w projektowanej nawierzchni utwardzonej.

Powierzchnia, która ma zostać objęta opracowaniem to ponad 100 tys. mkw. z czego 96 proc. to powierzchnia biologicznie czynna. Wszelkie prace związane z zagospodarowaniem parku powinny być zatwierdzone przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Firma, która wygra postępowanie będzie zobowiązana do przygotowania dokumentacji wraz z niezbędnymi pozwoleniami w terminie do pięciu miesięcy od daty podpisania umowy. Po dwóch miesiącach natomiast musi być gotowa koncepcja.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Z takim myśleniem to nigdy Milanówka na nic nie będzie stać. Niech wreszcie w tym mieście coś się ruszy, niech zacznie żyć.
Piotr


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.