TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

11 2021

Miasto ogród chce zagospodarować teren wokół willi Turczynek


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Miasto ogród chce zagospodarować teren wokół willi Turczynek - Grodzisk News


Milanowski magistrat szuka firmy, która wykona dokumentację projektowo-kosztorysową na zagospodarowanie terenu wokół willi Turczynek.


Teren, który ma zostać zagospodarowany znajduje się przy ul. Brwinowskiej w Milanówku. Zespół willowy składa się z dwóch willi wybudowanych otoczonych parkiem przechodzącym następnie w zwartą zieleń parku leśnego. Zlokalizowany jest w centrum dawnej posiadłości „Turczynek” na dużej, leśnej działce. Turczynek powstał w latach 1904–1905. Od 2008 roku nieruchomość Turczynek jest własnością Milanówka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Miasto ogród planuje zagospodarowanie tego terenu i obecnie szuka firmy, która przygotuje stosowną dokumentację projektowo-kosztorysową. Dokumentacja ma zakładać m.in. tworzenie wielopiętrowych kompozycji roślinnych opartych o gatunki rodzime, podniesienie różnorodności biologicznej, stworzenie przestrzeni biologicznie czynnej o wysokich walorach estetycznych, nadanie funkcji skierowanej do okolicznych mieszkańców: miejsce spacerów, miejsce wypoczynku, miejsce aktywności sportowej, miejsce rekreacyjne. Ponadto owo zagospodarowanie ma podkreślać indywidualność i niepowtarzalność tego miejsca, a także być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprzez brak jakichkolwiek barier architektonicznych w projektowanej nawierzchni utwardzonej.

Powierzchnia, która ma zostać objęta opracowaniem to ponad 100 tys. mkw. z czego 96 proc. to powierzchnia biologicznie czynna. Wszelkie prace związane z zagospodarowaniem parku powinny być zatwierdzone przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Firma, która wygra postępowanie będzie zobowiązana do przygotowania dokumentacji wraz z niezbędnymi pozwoleniami w terminie do pięciu miesięcy od daty podpisania umowy. Po dwóch miesiącach natomiast musi być gotowa koncepcja.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Przecież Milanówka nie stać na zagospodarowanie tego terenu. Koszty projektu to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Tu nie wystarczy zrobić kilku alejek do spacerowania, tu trzeba olbrzymiego nakładu finansowego tak jak miało to miejsce na Stawach Walczewskiego.

Andrzej
11-11-2021 02:11

Ale potem nie będzie komu o to dbać. W mieście nie pieli się nawet najmniejszych skwerów... Chyba nie ma kasy na realizację nowych projektów ani utrzymanie ich...

Dominika
11-11-2021 13:18

Z takim myśleniem to nigdy Milanówka na nic nie będzie stać. Niech wreszcie w tym mieście coś się ruszy, niech zacznie żyć.

Piotr
11-11-2021 14:01

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.