TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

07 2016

Miasto doceni młodych zdolnych. Po raz pierwszy w taki sposób


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Po raz pierwszy Podkowa Leśna wprowadzi od nowego roku szkolnego stypendium burmistrza za wybitnie osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne dla uczniów i studentów. Podkowiańscy radni przyjęli w tej sprawie stosowną uchwałę.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Jako burmistrz miasta  pragnę objąć szczególną opieką dzieci oraz młodzież wybitnie uzdolnioną, która osiąga ponadprzeciętne wyniki w dziedzinach naukowych, artystycznych i sportowych.  Uważam, że zapewnienie odpowiednich warunków do  wykształcenia oraz wspierania rozwoju jest wyrazem świadomości i odpowiedzialności za wspólną przyszłość, a podejmowane w tym kierunku działania winny być jednym z priorytetów podkowiańskiego samorządu. Dlatego ogromnie cieszę się, że Rada Miasta wsparła pomysł i podjęła zaproponowaną przeze mnie uchwałę o ustanowieniu stypendium ? poinformował na swoim blogu Artur Tusiński.

Finansowym wsparciem gminy objęci zostaną uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, którzy nie ukończyli 25 lat. Innym warunkiem jest fakt zamieszkiwania w Podkowie Leśnej. W przypadku uczniów premiowani będą laureaci lub finaliści wojewódzkich lub ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Podobne kryteria dotyczą uczniów uzdolnionych artystycznie i sportowców, przy czym w przypadku tych ostatnich o stypendium będą mogli ubiegać się również zawodnicy i zawodniczki, którzy wywalczyli co najmniej trzecie miejsce na zawodach międzynarodowych.

Podobne kryteria przyjęto dla studentów, z tym że u nich dodatkowo premiowane będą znaczące publikacje naukowe. ? Na początek przyjęliśmy dość surowe kryteria, ale chcemy w ten sposób docenić młodych podkowian i pokazać, że warto ciężko pracować ? mówi Tusiński. Miesięczna kwota stypendium wyniesie około 280 zł i będzie wypłacana w dwóch transzach za okres od września do grudnia, a następnie za okres od stycznia do czerwca. Wówczas w wymiarze finansowym stypendyści realnie odczują tę gratyfikację ? dodaje podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.