reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

07 2024

Mężczyzna i kobieta zatrzymani za wspólną kradzież


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plMężczyzna i kobieta zatrzymani za wspólną kradzież - Grodzisk News


W ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o kradzież piły należącej do firmy prowadzącej wycinkę drzew w Żyrardowie. Wartość skradzionego sprzętu oszacowano na 2 500 złotych.


Z perspektywy właściciela najważniejsze, że odzyskał piłę. A jak doszło do kradzieży? Zgłoszenie o takim zdarzeniu przyjął dyżurny żyrardowskiej komendy. Z zawiadomienia wynikało, że do kradzieży doszło przy ul. Narutowicza. Łupem złodziei padła zaś  piła spalinowa należąca do firmy prowadzącej wycinkę drzew na terenie miasta.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na miejscu niebawem pojawił się patrol policji, który rozpoczął czynności dochodzeniowe. Mundurowi ustalili że pracownicy firmy po powrocie z przerwy zauważyli, że została im skradziona piła spalinowa, która znajdowała się na podnośniku tylnej części pojazdu.

–Po rozpytaniu świadków zdarzenia policjanci ustalili rysopis sprawców i natychmiast rozpoczęli patrolowanie przyległych ulic celem zatrzymania sprawców. Po kilkudziesięciu minutach policjanci zauważyli osoby odpowiadające rysopisowi podanemu przez świadków zdarzenia. Na widok patrolu policji kobieta podejrzewana o udział w kradzieży zaczęła nerwowo oddalać się w przeciwnym kierunku. Przeczucie policjantów nie myliło, 46-letnia kobieta oraz 59-letni mężczyzna, którzy mieli przy sobie skradzione mienie zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi – relacjonuje dalszy przebieg zdarzeń żyrardowska policja.

Oboje zatrzymani dostali zarzut dokonania kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Grozi im teraz nawet pięć lat więzienia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.