TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

03 2023

Mężczyzna i kobieta zatrzymani za kradzież rozbójniczą


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GroddziskNewsMężczyzna i kobieta zatrzymani za kradzież rozbójniczą - Grodzisk News


Stołeczni kryminalni zatrzymali w Żyrardowie kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież rozbójniczą. W ich ręce wpadł też kolega zatrzymanej dwójki.


Z ustaleń policjantów wynika, że do jednego ze sklepów na warszawskim Bemowie weszli kobieta i mężczyzna. Ten ostatni zaś zabrał z półek sklepowych alkohol i skierował się wraz ze znajomą do wyjścia, nie płacąc za towar.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Na to zareagował pracownik ochrony. Mężczyzna groził mu pozbawieniem życia, zaraz po tym szybkim krokiem wraz ze znajomą opuścili sklep. Odjechali z miejsca autem kolegi.– poinformowała warszawska policja. – Na miejscu zostały przeprowadzone czynności procesowe w postaci oględzin. Policjanci rozpoczęli ustalenia sprawców i namierzyli ich na terenie Żyrardowa. Tam cała trójka została zatrzymana i doprowadzona do komisariatu na Bemowie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jeden z mężczyzn w wieku 32 lat miał dwie podstawy poszukiwawcze wydane przez Sąd Rejonowy w Żyrardowie w celu odbycia kary pozbawienia wolności – dodała.

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy w tej sprawie, a w warszawskiej prokuraturze całej trójce postawiono zarzuty karne. – Mężczyzna w wieku 32 lat i jego znajoma w wieku 26 lat usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej działając wspólnie i w porozumieniu. Ustalono, że mężczyzna działał w warunkach recydywy. Na wniosek Prokuratora Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego. Mężczyzna w wieku 36-lat usłyszał zarzut pomocnictwa w przestępstwie – podali policjanci.

Z kradzież rozbójniczą grozi nawet 10 lat więzienia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.