27 02 2020

Media: koronawirus w Polsce. Ministerstwo dementuje

27.02.2020, godz.: 14:05
Media: koronawirus w Polsce. Ministerstwo dementuje
fot. Pixabay

Dziś media obiegła informacja, jakoby w Polsce odnotowano pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem, konkretnie w Łodzi. Jako podaje „Dziennik Łódzki”, zarażona łodzianka przez miesiąc przebywała w Tajlandii. Ministerstwo Zdrowia dementuje informację o zakażeniu.

Z doniesień „Dziennika Łódzkiego” wynika, że 25-latka już w Tajlandii źle się czuła „miała objawy paragrypowe z silnymi dusznościami, przyjmowała antybiotyki.

Z warszawskiego lotniska do Łodzi miała przyjechać pociągiem w sobotę, a następnie sama zgłosić się do szpitala im. Biegańskieo. „Dziennik Łódzki” podaje, że wykonane tam badania potwierdziły zarażenie koronawirusem. Kobieta przebywa w szpitalu, gdzie miała przejść kolejny już test badany obecnie Państwowy Zakład Higieny

Doniesienia o pierwszym polskim przypadku zarażenia koronawirusem zdementowało jednak Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. – Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa – poinformował resort.

„Dziennik Łódzki” dodaje natomiast, że wynik kolejnego testu, któremu została poddana 25-latka, będzie znany za 3 dni.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Media: koronawirus w Polsce. Ministerstwo dementuje”

  1. alx pisze:

    Jak mawiał pewien możny pan : nie wierze w niezdementowane informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.