05

02 2018

Medale młodych tenisistek Bogorii

Medale młodych tenisistek Bogorii - Grodzisk News

W miniony weekend świetnie zaprezentowały się młode tenisistki stołowe Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W II Grand Prix Polski Żaczek Zosia Śliwka oraz Tosia Zembowicz zajęły miejsca medalowe.

W zawodach wzięło udział siedmiu młodych zawodników Bogorii: Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz, Milena Mirecka, Ola Oskiera, Fabian Sprzączak, Kamil Sadowski i Piotr Garwoła. Niemal wszyscy z wyjątkiem ostatniego z wymienionych udało się wyjść ze swoich czteroosobowych grup (Piotr Garwoła zajął 3. miejsce w grupie), dzięki czemu zapewnili sobie awans do najlepszej 32 w Polsce.

W kolejnej rundzie swoich rywali pokonali Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz, Ola Oskiera, Fabian Sprzączak oraz Kamil Sadowski. Nie udało się wygrać jedynie Milenie Mireckiej, ale ta trafiła na późniejsza finalistkę turnieju Karolinę Hołdę, a mimo wszystko zaprezentowała się bardzo dobrze, co później potwierdziła w turnieju pocieszenia.

Kolejną fazę udało się już przejść dwóm zawodniczkom ? Zosi Śliwce i Tosi Zembowicz, która wykazała się stalowymi nerwami, mimo iż przegrywała 0:2, potrafiła zwyciężyć 3:2. Pozostali zagrali w turnieju pocieszenia i w przedziale miejsc 21?24 zakończyli Ola Oskiera i Kamil Sadowski. Na 19. pozycji uplasował się z kolei Fabian Sprzączak. Najwyżej sklasyfikowana została  wspomniana wcześniej Milena Mirecka, bo na 11. miejscu.

Obie dziewczynki świetnie poradziły sobie w ćwierćfinałach i awansowały do najlepszej czwórki 11-latek w kraju. Zosia Śliwka po zaciętym pojedynku pokonała Natalię Bogdanowicz 3:2, natomiast Tosia Zembowicz musiała uznać wyższość Karoliny Hołdy (tej, która pokonała wcześniej Milenę Mirecką).

W finale obie koleżanki pomściła Zosia Śliwka, która pokonała Hołdę 3:1 i została najlepszą młodą tenisistką stołową Grand Prix Polski!