18

05 2017

Mecz na szczycie dla Pogoni!

Mecz na szczycie dla Pogoni! - Grodzisk News

Piłkarze grodziskiej Pogoni wygrali arcyważne spotkanie ? pokonali w środę wicelidera Mazovię Mińsk Mazowiecki i odskoczyli rywalom na 10 punktów.

Każdy wiedział o co gramy w tym meczu. Zwycięstwo ?Mazy? przedłużyło by jej nadzieję na doścignięcie naszego zespołu, wygrana Pogoni z kolei miała znacznie przybliżyć Pogoń do zwycięstwa w swojej grupie i dostąpić szansy na grę w barażach o 3 ligę. Już teraz wiemy, że ten cel jest na wyciągnięcie ręki. Po bramce Kamila Kamińskiego pokonaliśmy Mazovię 1:0!

Środowe spotkanie przyciągnęło na trybuny nadkomplet widzów. Wolnego miejsca ciężko było uświadczyć a i tych stojących nie było za wiele. Od samego początku trwała wyrównana walka. Żadna ze stron nie chciała mocniej zaatakować zdając sobie sprawę, że najmniejszy błąd rywal wykorzysta z zimną krwią. Owszem, posiadanie piłki było po stronie podopiecznych trenera Krzysztofa Chrobaka lecz nic z niego nie wynikało. Lecz wszystko do czasu...W 25. minucie stadion oszalał z radości! Mocny strzał Kamila Kamińskiego z ostrego kąta przełamał ręce bramkarza Mazovii i po chwili piłka wylądowała w siatce gości!

W drugiej połowie to Mazovia częściej zagrażała naszej bramce. Goście wiedzieli, że nie mają nic do stracenia, bo przegrać 0:1 czy np. 0:3 nie robiło już żadnej różnicy. Pogoń schowała się na własnej połowie czekając na wyprowadzenie kontry. Sytuacja dodatkowo skomplikowała się w 83. minucie kiedy to Jakub Kołaczek ujrzał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i gospodarze musieli sobie radzić w grze bez jednego zawodnika. Pogoni jednak udało się dowieźć wynik do końca i zgarnąć bardzo ważne trzy punkty.

Kolejne spotkanie czeka Pogoń już 20 maja. O godzinie 11.00 podopieczni Krzysztofa Chrobaka zagrają w Warszawie przeciwko tamtejszemu Hutnikowi.

Pogoń Grodzisk ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0)
Bramka: Kamil Kamiński
Żółte kartki: Kołaczek ? Grabek
Czerwona kartka: Kołaczek 83'
Widzów: 750

Skład Pogoni: Balawejder, krajewski, Małkowski, Czarnecki, Żółtowski, Kamiński (45' Pietraszek), Enow, Kołaczek (83' cz.k.), Wilanowski (74' Szymerski), Jaroń (90' Szewczyk), Strzałkowski (86' Sierociński)

Skład Mazovii: Lisiewicz, Grabek, Nojszewski (79' Parobczyk), Krajewski, Kaczyński, Romanov, Puciłowski, Matak (45' Sobótka), Bondara (67' Kowalczyk), Smuga, Żurawski