09 05 2020

Mazowsze: Zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego przedłużone

09.05.2020, godz.: 08:04
Mazowsze: Zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego przedłużone
fot. Pixabay

Do końca czerwca jest czas na zgłaszanie projektów proponowanych do realizacji z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Decyzja podyktowana jest przez sytuację epidemii koronawirusa w Polsce.

Wiadomo, że niejako w ręce Mazowszan oddanych do rozdysponowania zostanie 25 mln zł, z czego 80 proc. (20 mln zł) na pulę podregionalną i 20 proc. (5 mln zł) na projekty ogólnowojewódzkie. Poszczególne terminy w harmonogramie pierwszej odsłony BOM ulegną jednak przesunięciu.

– W trosce o państwa zdrowie, w związku z rozporządzeniem ministra zdrowia z w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o aktualizacji tegorocznej edycji BOM – poinformował urząd marszałkowski Mazowsza.

– Na składanie projektów i zbieranie podpisów poparcia mają Państwo czas do 30 czerwca 2020 r. O wynikach oceny poinformujemy do 7 września br., listę projektów do głosowania opublikujemy do 16 października br., głosować na projekty będzie można między 26 października a 16 listopada br. Tego, które projekty zostaną zrealizowane w 2021 r., dowiemy się najpóźniej 30 listopada – dodał.

I dalej: – Zmiana harmonogramu BOM jest także odpowiedzią na sygnały płynące od Państwa wskazujące na konieczność przedyskutowania projektów w szerszym gronie, co z przyczyn obiektywnych stało się obecnie niemożliwe. Życzymy zdrowia i serdecznie zachęcamy do pisania projektów. Czasu mamy dość. Mamy nadzieję, że do 30 czerwca sytuacja wróci do normy – podał urząd marszałkowski.

My dodajemy, że do BOM można zgłaszać inwestycyje, dotyczące np. stworzenia miejsc rekreacyjnych, budowy aktywnych przejść dla pieszych czy zakupu karetek, jak również projekty nieinwestycyjne, czyli np. warsztaty i zajęcia sportowe, rzemieślnicze dla dzieci, młodzieży czy seniorów, a także wydarzenia kulturalne. Warto jednak pamiętać, że zgłaszane projekty muszą spełniać kilka warunków.

Przede wszystkim muszą dotyczyć zadań o charakterze wojewódzkim – np. profilaktyki, promocji i ochrony zdrowia, bezpieczeństwa publicznego, a także infrastruktury społecznej czy drogowej. Poza tym muszą być zgodne z przepisami prawa i dokumentami strategicznymi województwa. Proponowane inwestycje bądź przedsięwzięcia mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach województwa, a termin ich realizacji nie może przekroczyć jednego roku budżetowego. Każdy zgłaszany projekt musi zyskać poparcie minimum 50 mieszkańców województwa.

Maksymalna wartość projektu inwestycyjnego to 1 mln zł, a nieinwestycyjnego – 200 tys. zł.

Zgłaszać przedsięwzięcia możnatutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata