TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

11

06 2021

Materac twardy – komu dedykowane są modele materacy H3?


Artykuł sponsorowany


Materac twardy – komu dedykowane są modele materacy H3? - Grodzisk News


Przy wyborze właściwego materaca należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z ważniejszych kryteriów jest twardość materaca, od której zależy prawidłowe podparcie naszego ciała podczas snu. Stopień twardości dobiera się pod kątem wagi naszego ciała. W tym artykule bliżej przedstawimy materac twardy oraz wskażemy, dla kogo okaże się on optymalnym wyborem.


Jak odczytywać stopnie twardości w materacach?
Najczęściej spotkamy się ze skalą czterostopniową, w której mamy następujące stopnie twardości: H1 (miękki), H2 (średnio-twardy), H3 (twardy) oraz H4 (bardzo twardy). Niektórzy producenci bazują na szerszej skali pięciostopniowej.

Twardość materaca zawsze należy dobierać pod kątem wagi ciała. I tak, miękkie materace H1 są zalecane osobom, które ważą mniej niż 60 kg. Materace średnio twarde H2 są odpowiednie dla osób, których waga mieści się w przedziale 60-80 kg. Materac twardy jest dedykowany osobom, które ważą od 80 do 100kg. Z kolei bardzo twarde materace H4 stosuje się w przypadku wagi powyżej 100kg.

Twardość materaca – na co wpływa?
Odpowiedni stopień twardości ma ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo naszego snu. W zbyt miękkich materacach nasz kręgosłup wygina się w łuk, do skutkuje bólem po przebudzeniu, a także zwiększa ryzyko wystąpienia wad kręgosłupa. Z kolei zbyt twardy materac uciska naczynia krwionośne, przez co zaburza krążenia. Charakterystycznym objawem jest ból dolnej i górnej części pleców.

Materac odpowiednio dobrany pod kątem twardości stabilizuje nasz kręgosłup i wpływa na prawidłową ergonomię snu. Decydującym czynnikiem jest zatem waga ciała, ale również wzrost. Np. szczupłe i wysokie osoby mogą zdecydować się na bardziej miękki materac, niż osoby niskie o krępej budowie ciała, dla których lepszy okaże się materac twardy.

Jak wybrać materac twardy w łóżku dwuosobowym?
Załóżmy, że wybieramy materac dwuosobowy, ale duża różnica wagi sprawia, że ta sama twardość nie będzie odpowiednia dla obojga osób. W takim wypadku możemy zdecydować się na materac dwustronny, w którym obie strony mają inną twardość. Bardzo dobrym przykładem są materace H2/H3, H3/H4 oraz H2/H4. Innym rozwiązaniem jest natomiast stosowanie zmiękczającego lub utwardzającego wkładu na połowie materaca. Technologia stosowana w nowoczesnych materacach pozwala bez trudu dostosować produkt nawet przy dużej różnicy wagi.

Gdzie zakupić jakościowy materac twardy?
Możemy śmiało stwierdzić, że zakup dobrego materaca to opłacalna inwestycja w przyszłość. Warto zatem bardzo sumiennie sprawdzić wszelkie kryteria, aby dopasować wybór pod kątem indywidualnych potrzeb. W sklepie internetowym Godre.pl znajdziemy bogaty wybór materacy sprężynowych, lateksowych oraz piankowych, odznaczających się najwyższą jakością wykonania. Kupując materac twardy przez Internet możesz liczyć na atrakcyjniejsze ceny, a także na wygodną i bezpieczną dostawę zakupionego materaca do Twojego domu.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.