reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

21

03 2021

Marzannę w Grodzisku topili... rzymscy legioniści. Zobacz zdjęcia


Grodzisk News


foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Marzannę w Grodzisku topili... rzymscy legioniści. Zobacz zdjęcia - Grodzisk News


Dziś w grodziskim Parku Skarbków odbyło się topienie Marzanny, czyli symboliczne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.


reklama Grodzisk mazowiecki

Marzanna to według mitologii słowiańskiej bogini zimy, a także nazwa  kukły przedstawiającej boginię, którą w rytualny sposób palono bądź topiono w czasie wiosennego Jarego Święta, aby przywołać wiosnę. Zwyczaj ten, zakorzeniony w obrzędach ofiarnych, miał zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku. Zgodnie z zasadami tzw. magii sympatycznej wierzono, że zabicie postaci przedstawiającej boginię śmierci spowoduje jednocześnie usunięcie efektów przez nią wywołanych (zimy) i nadejście wiosny.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W grodziskim Parku Skarbków wiosnę w taki sposób przywitali... rzymscy legioniści. Wystarczy kliknąć na zdjęcia, aby otworzyła się przewijana fotogaleria.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

zaśmiecanie i tak okropnie cuchnącej i brudnej rzeczki, przepływającej przez to skromne w roślinność i powierzchnie miejsce zwane parkiem,w ładny dzień zatłoczone i głośne od samochodów z pobliskich ulic, i taķże z tego powodu zanieczyszczone spalinami. Jedyne zresztą miejce w centrum miasta, bo wszystkie wolne miejsca już zabetonowane. I po co wrzucać tę lalkę do tej wody?!

xyz
21-03-2021 18:08

Debil,😅

Zico76
21-03-2021 19:55

Chłopie, szkoda mi ciebie.... pewnie jesteś taki eko tylko w gębie jak wszystkie Eko Świry

John
21-03-2021 20:33

pokaż wszystkie komentarze (12)

reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.