TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

28

10 2020

Marylskiego do przebudowy. Będzie rondo na skrzyżowaniu z Mazowiecką


Grodzisk News


Marylskiego do przebudowy. Będzie rondo na skrzyżowaniu z Mazowiecką - Grodzisk News


Grodziski magistrat ogłosił niedawno przetarg na przebudowę alei Marylskiego w Książenicach. Inwestycja obejmować będzie m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Mazowiecką.


Przedsięwzięcie to jest częścią większego zadania pod nazwą ?Rozbudowa drogi, ciągu komunikacyjnego łączącego drogę powiatową 1504W (ul. Widokowa we wsi Radonie) z drogą powiatową nr 1503W (ul. Mazowiecka we wsi Książenice)?. Prócz budowy samej drogi, dokumentacja projektowa uwzględnia również posadowienie oświetlenia i kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodociągowej, gazowej, sieci niskiego napięcia oraz telekomunikacyjnej. W ramach przebudowy, ma którą właśnie ogłoszono przetarg rozebrana zostanie dotychczasowa nawierzchnia drogi z płyt żelbetowych, a w jej miejsce pojawi się jezdnia z kostki betonowej. Będą też nowe chodniki z o takiej samej nawierzchni oraz ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Droga zyska również system odwodnieniowy odprowadzający deszczówkę do specjalnie wykopanego rowu. Wykonawca wyreguluje także wysokość zjazdów do posesji i zainstaluje dodatkowe lampy uliczne typu LED. Ważną częścią zadania jest przebudowa dwóch krańców drogi. Na skrzyżowaniu ul. Marylskiego z ul. Mazowiecką zaprojektowano rondo o średnicy 35 metrów (szerokość jezdni około 5,5 metra). Z kolei na skrzyżowaniu ulic Widokowej i Źródlanej przeprojektowano łuki. Termin zakończenia zadania wyznaczono na 26 listopada 2021 r.

💬︎   dodaj komentarz

Czy to nie za dużo tych "dobroci" dla Książenic ? WIELE miejscowości w gminie jest z gorszymi warunkami tak drogowymi jak i mieszkaniowymi.Jakaś dziwna "miłość"włodarzy do tej wsi po PGR-owskiej.

mieszkaniec Pcimia Małego
28-10-2020 09:02

'Milość 'do swoich gruntów.....

anna
28-10-2020 09:33

Dobra, niech robią ;-)
Akurat ta droga jest potrzebna jako łącznik dla Radoni i okolic, ale też kolejny wjazd do Grodziska. Byle tylko progów zwalniających nie nawalili co parę metrów.

Hubert
28-10-2020 10:06

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.