TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

02 2023

Marek Majewski wystąpi w Mediatece


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euMarek Majewski wystąpi w Mediatece - Grodzisk News


Już dziś w ramach cyklu „Koncertowa Mediateka” w Grodzisku wystąpi znany satyryk i kompozytor Marek Majewski.


Marek Majewski to człowiek-orkiestra: autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen, scenarzysta i reżyser, a także konferansjer programów estradowych, telewizyjnych i radiowych . Przez wiele lat wspólnie z z Marcinem Wolskim współtworzyli wszystkie telewizyjne i radiowe polityczne szopki noworoczne. W 2005 na Gdańskim VI Festiwalu Dobrego Humoru wspólnie z Wolskim otrzymali nagrodę za najdowcipniejszy program rozrywkowy (w TVP 1). Ma na swoim koncie wydanie płyt: „Piosenki dziecinne” oraz „The Best – Czasy lewej kasy”, czy „Lepiej”. W 2015 r. Został wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności twórczej i artystycznej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Majewski wystąpi w niedzielę 26 lutego w grodziskiej Mediatece. Koncert zatytułowany jest „Lepiej – pożegnanie z płytą”. – Autor pytany czy chodzi o to lepiej, które już było, czy o to, które nadchodzi odpowiada – To zależy od tego, na kogo państwo głosują. A jednak na płycie udało się (niemal zupełnie) uniknąć polityki, bo jak twierdzi autor – Ile można śmiać się z czyjegoś kalectwa? Tytułowa piosenka to coś w rodzaju autoironicznego życiorysu autora, który, jak to w jego pokoleniu, imał się różnych zawodów i z niejednego pieca chleb jadł. Podczas koncertu usłyszą Państwo na pozór żartobliwe piosenki o tematyce damsko-męskiej ale będą poruszone również poważniejsze kwestie – zapowiadają wydarzenie organizatorzy.

Wraz z Majewskim wystąpią Marcin Fidos (kontrabas, śpiew) oraz Robert Kuśmierski (akordeon, fortepian, śpiew).

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na 30 min przed koncertem, jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

Marek Majewski wystąpi w Mediatece - Grodzisk Newsfoto: centrumkultury.eu


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Nadworny satyryk prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Andrzej Chyra
26-02-2023 12:45
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.