TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

07 2021

Mapa wypadków drogowych wypełnia się


Grodzisk News


foto: KPP ŻyrardówMapa wypadków drogowych wypełnia się - Grodzisk News


Niestety, mapa wakacyjnych wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym zapełnia się kolejnymi punktami. Od początku wakacji doszło już do ponad 100 zdarzeń drogowych, w których zginęła co najmniej jedna osoba.


reklama Grodzisk mazowiecki

Na bieżąco aktualizowana mapa ma działać na wyobraźnię kierujących, aby zdjęli nogę z gazu i prowadzili swoje pojazdy rozsądnie. Niestety mimo wielu policyjnych akcji, co roku w okresie wakacyjnym dochodzi do setek tragicznych zdarzeń na polskich drogach. W roku ubiegłym mapa wypełniła się ponad 400 punktami. W tym jest już na niej 110 punktów. Niestety są na niej również miejsca w najbliższej okolicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Tuż po rozpoczęciu okresu wakacyjnego, 26 czerwca w miejscowości Budy Grzybek samochód osobowy uderzył w słup. Zginęły dwie osoby tutaj. Kilka dni później (29 czerwca) na terenie Żyrardowa kierujący motocyklem marki Suzuki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane auto. Mimo kilkugodzinnej walki o jego życie, zmarł w szpitalu. Natomiast w miniony piątek (9 lipca) na drodze powiatowej między Radziejowicami a Korytowem. – Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierująca fiatem 30-letnia obywatelka Ukrainy wykonując manewr wyprzedzania volkswagena doprowadziła do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka renault – informuje Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie. – Niestety, siła uderzenia była tak duża, że 51-letnia kierująca renault, pomimo reanimacji poniosła śmierć na miejscu – dodaje.

Mapa wypadków drogowych wypełnia się - Grodzisk Newsfoto: KPP Żyrardów


Policjanci podkreślają, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Szczegółowa mapa jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.