reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

07 2021

Mapa wypadków drogowych wypełnia się


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Żyrardów1 - Grodzisk News


Niestety, mapa wakacyjnych wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym zapełnia się kolejnymi punktami. Od początku wakacji doszło już do ponad 100 zdarzeń drogowych, w których zginęła co najmniej jedna osoba.


Na bieżąco aktualizowana mapa ma działać na wyobraźnię kierujących, aby zdjęli nogę z gazu i prowadzili swoje pojazdy rozsądnie. Niestety mimo wielu policyjnych akcji, co roku w okresie wakacyjnym dochodzi do setek tragicznych zdarzeń na polskich drogach. W roku ubiegłym mapa wypełniła się ponad 400 punktami. W tym jest już na niej 110 punktów. Niestety są na niej również miejsca w najbliższej okolicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tuż po rozpoczęciu okresu wakacyjnego, 26 czerwca w miejscowości Budy Grzybek samochód osobowy uderzył w słup. Zginęły dwie osoby tutaj. Kilka dni później (29 czerwca) na terenie Żyrardowa kierujący motocyklem marki Suzuki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane auto. Mimo kilkugodzinnej walki o jego życie, zmarł w szpitalu. Natomiast w miniony piątek (9 lipca) na drodze powiatowej między Radziejowicami a Korytowem. – Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierująca fiatem 30-letnia obywatelka Ukrainy wykonując manewr wyprzedzania volkswagena doprowadziła do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka renault – informuje Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie. – Niestety, siła uderzenia była tak duża, że 51-letnia kierująca renault, pomimo reanimacji poniosła śmierć na miejscu – dodaje.

Mapa wypadków drogowych wypełnia się - Grodzisk Newsfoto: KPP Żyrardów


Policjanci podkreślają, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Szczegółowa mapa jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.